On se kumma kun iltamyöhään Haminan keskustassa kävellessään ei voi välttyä huomaamaasta kuinka tytöt ja naiset tyrkyttävät kaupallisia seksipalveluja kaduilla, puistoissa ja toreilla.
Eikö Haminassa ole työpaikkoja ja/tai vapaa-ajan toimintaa, vai mikä ajaa Haminalaisen naisen kaduille myymään itseään?
Miksei kukaan tee asialle mitään?
Prostituutio Haminassa
10
3904
Vastaukset 10
- mimmi
ole kyllä nähny yhtään semmosia naisia haminassa vaikka asun ihan keskustassa??? Missähän olet oikein sellaisia nähnyt?? Taisi oll Kotka eikä Hamina....
- mimmi
niin ja mä en ota maksua, mä annan ilmaseksi.
- aha
mimmi kirjoitti:
niin ja mä en ota maksua, mä annan ilmaseksi.
missä nähään? sano vaan aika ja paikka................
- mimmi
aha kirjoitti:
missä nähään? sano vaan aika ja paikka................
tuo "annan ilmaiseksi" ei sitten ollut minun sanomani vaan jonkun muun "Mimmin".
Että silleen... - jep
mimmi kirjoitti:
tuo "annan ilmaiseksi" ei sitten ollut minun sanomani vaan jonkun muun "Mimmin".
Että silleen...Sulle siis edelleenkin joutuu maksamaan, niinkö?
- mimmi
jep kirjoitti:
Sulle siis edelleenkin joutuu maksamaan, niinkö?
juu ei joudu maksamaan kun en anna ;)
- Anonyymi00010
mimmi kirjoitti:
niin ja mä en ota maksua, mä annan ilmaseksi.
Annat ilmaseksi?
Oletko ilmakitaristi?
Haluutko ilmakitaran?
Tuutko hakeen vai tuonko?
- tulemme heti
Kiitos vinkistä. Poliisi alkaa tehostamaan toimintaansa heti, konttori töistä päästyään. Laitatko vielä tarkemmin kadun ?
- AMan
Ehkä vuonna 2005, ehkä jo ensi vuonnakin, mutta vuonna 2003 seksipalveluiden myyminen ja ostaminen on täysin laillista toimintaa.
- Repe
John ettet vaan olisi ollut Kööpenhaminassa iltakävelyllä? Köpiksessä on niitä itseään kauppaavia naikkosia. Haminassa ei todellakaan ole.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1411324
- 731223
Carunan hinnat
Yks proffa vauuttaa, ettei Caruna voi noin vain nostaa hintoja koska suomen laki kieltää, toinen proffa sanoo että Carun105986Mikä sun kaivatussa on se miksi ihastuit
ja ikävöit? Eli se jokin asia, mikä aiheutti tunteen, että tuossa on sitä jotain? Meinasitko tehdä asialle jotain vai ka50925- 78822
- 45791
Kunnan päätie ja sen lähialueet
Arvon hyrynsalmelaiset. Tätä palstaa on näin Ukkohallan mökkiläisena ihan viihteellistä lukea. Milloin teitä ahdistaa la40788- 67663
- 113634
- 70567