Oven

mitenkä tapahtuu oven säätäminen? pitäisi kuskin ovea tuoda hieman ulospäin, korkeus on ok mutta ovi hieman sisällä päin joten porrastaa takaoveen nähden.
1282
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Jos haluat säätää oven takaosaa ulospäin,niin se tapahtuu löysyttämällä lukon vastakappaletta pilarissa ja naputtelemalla sitä kevyseti ulospäin.
Voit myös joutua säätämään sen uudestaan pystysuunnassakin,saattaa myös muuttua.

Paljoa ei kannata tuoda ulospäin sitä,tiivisteet saattavat jäädä vuotamaan oven välistä.

Katso ensin auton helmalinjan ja oven alareunan mukaan että voisiko takaovea mahdollisesti säätää saranoista vähän vastaan vastapainoksi,ovilinjan tulisi kulkea helmaan nähden tasaetäisyydellä.

Tarkasta myös säädön jälkeen että ovet avautuvat ja menevät kiinni normaalisti ilman ylimääräistä voimaa ja ilman ponnahduksia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


säätäminen kirjoitti:

mitenkä tapahtuu oven säätäminen? pitäisi kuskin ovea tuoda hieman ulospäin, korkeus on ok mutta ovi hieman sisällä päin joten porrastaa takaoveen nähden.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu