Mielenkiinto heräs

-Kiinnostunut-

Tässä tullu pähkäiltyä elämäntilannetta ja kun ikääki kertyny 25, niin sitä pistää vähän miettiin, että jotain tässä pitäis keksiä. Nähä maailmaa, saada uusia kokemuksia..
Itsellä ei oo vielä perhettä yms. joka estäis lähdön, joten senki takia nyt ois saumaa.

Oon aikasemminki miettiny tuota rauhanturvaaja hommaa, mutta nyt ekaa kertaa vähä totisemmin.
Millainen kokemus se on? onko kannattava reissu?

Itse oon tällanen urheilullinen tyyppi, sotilasarvolta korpraali, ei rikostaustaa.. että vois varmaa ihan kohtuu hyvät mahikset kuitenki päästä.

1

604

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jamo2

      Kannattee lähteä jos mahollista...PV:n oma henkilökunta on oma lukunsa,mutta reserviläiset tulee hienosti toimeen,riippuu tieten porukasta. Ajanviete mahollisuudet on hyvät,itsestähän sekin on kiinni. Ex faitteri jutut kannattee ottaa varauksella..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eduskunnan setämiehet eivät häiritse

      Porvariston sedät kertoivat kuorossa, että eivät tiedä häirinnästä mitään.
      Maailman menoa
      316
      7599
    2. Jaguar i pace sähköauto hajosi. Jopa 100 tonnia akun vaihto. Edullisia kilometrejä

      https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/fcaa5ae4-c04d-414d-ac54-dab991758b2e Tuo että sähköautossa ei lämmitys toimi on
      Hybridi- ja sähköautot
      57
      3987
    3. PropsApp Koodi

      Haluatko ansaita ja kilpailla fiksusti samalla kun seuraat urheilua? Props tekee sen mahdolliseksi. Sovelluksessa pääset
      2
      3448
    4. Persut yrittävät epätoivon vimmalla

      kiertää häirintä asian https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/5389f072-60d9-4ef8-aa7b-c11f0eda66cf jonka muut puolueet a
      Maailman menoa
      72
      3201
    5. Muistakaa demarit, että TE petitte, ei vihreät tai vas.liitto

      Te veitte eduskunnasta turvallisen tilan, veditte sen viemäristä alas. Te demarit, itsensä ylentäneet moraalinvartijat,
      Maailman menoa
      114
      2874
    6. "Skandaali muhii SDP:ssä" - "pelon ilmapiiri vallitsee"

      Puolueen johto on vähintään vastuussa ilmapiiristä, jossa häirinnän uhrit eivät ole saaneet ääntään kuuluviin. Vyyhdin
      Maailman menoa
      46
      2698
    7. IL: "Kyykyttämistä, alistamista, painostamista, huutamista ja tiuskimista SDP:n

      eduskuntaryhmässä." Häirintäkohu puolueen ympärillä paisuu. Iltalehden haastattelemien SDP-lähteiden mukaan eduskunta-
      Maailman menoa
      53
      2541
    8. Riikka runnoo: konkursseja eniten 30 vuoteen

      Vuonna 2025 Suomessa haettiin konkurssiin yhteensä 3 906 yritystä. Konkurssiluku oli suurin sitten vuoden 1996.
      Maailman menoa
      64
      2319
    9. Oletko ollut

      Oletko omasta mielestäsi ollut sokea asioille?
      Ikävä
      71
      2087
    10. Pitäiskö meidän tehdä jotain

      Mennä vaikka kihloihin?
      Ikävä
      101
      1973
    Aihe