Mielenkiinto heräs

-Kiinnostunut-

Tässä tullu pähkäiltyä elämäntilannetta ja kun ikääki kertyny 25, niin sitä pistää vähän miettiin, että jotain tässä pitäis keksiä. Nähä maailmaa, saada uusia kokemuksia..
Itsellä ei oo vielä perhettä yms. joka estäis lähdön, joten senki takia nyt ois saumaa.

Oon aikasemminki miettiny tuota rauhanturvaaja hommaa, mutta nyt ekaa kertaa vähä totisemmin.
Millainen kokemus se on? onko kannattava reissu?

Itse oon tällanen urheilullinen tyyppi, sotilasarvolta korpraali, ei rikostaustaa.. että vois varmaa ihan kohtuu hyvät mahikset kuitenki päästä.

1

651

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jamo2

      Kannattee lähteä jos mahollista...PV:n oma henkilökunta on oma lukunsa,mutta reserviläiset tulee hienosti toimeen,riippuu tieten porukasta. Ajanviete mahollisuudet on hyvät,itsestähän sekin on kiinni. Ex faitteri jutut kannattee ottaa varauksella..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maahanmuuttajien vaikutus Suomen valtiontalouteen positiivinen

      Maahanmuuttajat maksavat enemmän tuloveroja kuin saavat tulonsiirtoja. Eroavat persuista tässä suhteessa. Persuista o
      Maailman menoa
      206
      3922
    2. Uusin tutkimus: Suomi on maailman toiseksi vähin rasistinen maa

      taakse jää mm. Ruotsi(7) ja Norja(8). Martin Paasi(kok.): Kumoaa vasemmiston väitteet. Kansainvälinen vertailu osoitta
      Maailman menoa
      81
      2106
    3. Ukrainan tiedustelun huippupotti - Iski ensin yhteen satamaan, sitten toiseen

      Ukrainan tiedustelupalvelu SBU kertoo johtaneensa operaatiota, jossa on isketty drooneilla Venäjän tärkeimpiin satamiin
      Maailman menoa
      87
      2080
    4. Ketkä 8 Ähtärin luottamushenkilöä saivat syytteen virka_aseman väärinkäyttämisestä?

      Nyt näiden valtuutettujen nimet esiin, kiitos! Nämä henkilöt pitää yksinkertaisesti laittaa syrjään Ähtärin kaupunginva
      Ähtäri
      49
      2045
    5. Ulkomaalaistaustaiset tulevat kalliiksi yhteiskunnalle.

      Selvitys: Ulkomaalaistaustaiset saivat selvästi enemmän työttömyysetuuksia ja toimeentulotukea kuin suomalaistaustaiset.
      Maailman menoa
      96
      1966
    6. Ähtärin päättäjät

      Nyt tulee kutsu leivättömän pöydän äärelle. Syytteet nostetaan. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/cef83309-0a1b-4fcd-9b
      Ähtäri
      68
      1714
    7. Oletko tosiaan niin

      matalalla älykkyydellä varustettu että et tajua miten sua vedätetään? Kun susta ei tykätä.
      Viha
      142
      1124
    8. Arkkipiispa Tapio Luoma sanoo olevansa syvästi huolissaan lisääntyvästä rasismista ja islamofobiasta

      Tarvitsemme ymmärrystä ja uskontojen lukutaitoa erilaisia perinteitä kohtaan. Rauhallinen rinnakkaiselo ja toinen toisem
      Maailman menoa
      298
      1054
    9. Millaisia toiveita

      Sinulla on minun suhteeni?
      Ikävä
      78
      980
    10. Oikea mies ei katoa elämästä silloin

      Kun on vaikeaa. Väärä mies pysyy elämässä niin kauan kun aurinko paistaa ja on mukavaa. Mutta kuka jää elämään silloi
      Ikävä
      98
      856
    Aihe