Tässä tullu pähkäiltyä elämäntilannetta ja kun ikääki kertyny 25, niin sitä pistää vähän miettiin, että jotain tässä pitäis keksiä. Nähä maailmaa, saada uusia kokemuksia..
Itsellä ei oo vielä perhettä yms. joka estäis lähdön, joten senki takia nyt ois saumaa.
Oon aikasemminki miettiny tuota rauhanturvaaja hommaa, mutta nyt ekaa kertaa vähä totisemmin.
Millainen kokemus se on? onko kannattava reissu?
Itse oon tällanen urheilullinen tyyppi, sotilasarvolta korpraali, ei rikostaustaa.. että vois varmaa ihan kohtuu hyvät mahikset kuitenki päästä.
Mielenkiinto heräs
-Kiinnostunut-
1
610
Vastaukset
- Jamo2
Kannattee lähteä jos mahollista...PV:n oma henkilökunta on oma lukunsa,mutta reserviläiset tulee hienosti toimeen,riippuu tieten porukasta. Ajanviete mahollisuudet on hyvät,itsestähän sekin on kiinni. Ex faitteri jutut kannattee ottaa varauksella..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986348KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3555865Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei602833Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521072268Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071958- 1251754
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191633Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811300- 731197
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään331108