Hääpari oli laittaut että saa muistaa, rahalla ja tilinumeron mutta että yhessäolo on tärkeintä :).
Tulen häihin kaukaa, ja mulla on taloudellisesti TOSI tiukkaa. Miten menettelen häälahjan suhteen..
Lahjoista
5
1232
Vastaukset 5
- ketjun aloittaja
että en yövy, heidän luonaan, kyseessä ruokahäät, pariskunta pieni tuloinen, mutta ei yhtä köyhä kuin mä :)
- mitään
Kutsusta voi mielestäni päätellä, että hääparille on tärkeintä vieraiden läsnäolo (niin kuin useimmille hääpareille). Lahja ei siis saa olla se syy miksi jäät pois. Askartele kauniskortti ja kirjoita siihen vaikka itse keksitty runo. Lahjan voit unohtaa. Ja hääpari varmaantietää, että et ole kovin varakas.
- omatekemä
mitään kirjoitti:
Kutsusta voi mielestäni päätellä, että hääparille on tärkeintä vieraiden läsnäolo (niin kuin useimmille hääpareille). Lahja ei siis saa olla se syy miksi jäät pois. Askartele kauniskortti ja kirjoita siihen vaikka itse keksitty runo. Lahjan voit unohtaa. Ja hääpari varmaantietää, että et ole kovin varakas.
Lahjakortilla hääpari saa esim. ikkunanpesun tai muun askareen, jonka voit lahjoittaa - saat lahjan antamisen ilon ja heille palveluksestasi hyvän mielen!
- J&M
Hyviä ehdotuksia olet saanut. Käytä vain luovuuttasi. Ehdotan.. Vie jotain kuitenkin, askartele ja ideoi. Keksit kyllä jotain sinun näköistäsi:)
Itse juhlimme syksyllä ja meilläkin on valmis koti ja monta lasta. Emme tarvitse oikeasti mitään ja se on myös kerrottu ystäville/suvulle. Muistavat, jos haluavat, kun matkalle ABC-saarille lähdemme. Meille tärkeintä on pieni intiimi porukka, jonka kanssa vietämme illan saunoen ja aamupalan jälkeen suuntaamme kukin omiin koteihimme. Lapsia on kaikilla ja asiat suunniteltu sen mukaan:)
Unohtakaa hääparit ja vieraatkin turha tiukkapipoisuus. Onnea ja iloa elämään!
- ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,...
ja jos tiedät hääparin pitävän vaikka saunomisesta niin miksipä et voisi vaikka tehdä parit saunavastat/vihdat
On lahja ja ainakin ikimuistettava ja mikä parasta täysin omalaatuinen eikä melko varmasti toista samaa tule
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kysely : Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan
Ylen kysely: Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan – eivät edes hallituspuolueiden omat kannattajat Kes1481612Salaisuudet paljastuu
Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku1431403Kelan mukaan veronpalautukset ovat tuloa tuet lähti
https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000012225387.html Verohallinnon maksama veronpalautus tulee niille, jotka ovat mak131942Sinkkujen tilanne kiinassa katastrofaalinen
800 naista osallistui sinkkujen iltaan, paikalle saapui 0 miestä. Ei mahdollisuuksia, kun nainen on 38 -vuotias, ja123866- 78827
- 62788
Stubbin ylimielinen uho vie Suomea sotaan!!?
https://m.youtube.com/watch?v=aQ3c540lm9o Miten voi olla että maamme presidentii toimii näin vastuuttomasti kuten hölöt328659Minne katosi Sofian Jeff-rakas ystävä?
Seiskalehden mukaan Jeffreytä ei ole näkynyt, kuin kesäkuussa maininta Sofian ommissassa insramissa. Onko jo tullut ero159621- 39606
- 6560