Lahjoista

varatonkaveri

Hääpari oli laittaut että saa muistaa, rahalla ja tilinumeron mutta että yhessäolo on tärkeintä :).

Tulen häihin kaukaa, ja mulla on taloudellisesti TOSI tiukkaa. Miten menettelen häälahjan suhteen..

5

1211

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ketjun aloittaja

      että en yövy, heidän luonaan, kyseessä ruokahäät, pariskunta pieni tuloinen, mutta ei yhtä köyhä kuin mä :)

      • mitään

        Kutsusta voi mielestäni päätellä, että hääparille on tärkeintä vieraiden läsnäolo (niin kuin useimmille hääpareille). Lahja ei siis saa olla se syy miksi jäät pois. Askartele kauniskortti ja kirjoita siihen vaikka itse keksitty runo. Lahjan voit unohtaa. Ja hääpari varmaantietää, että et ole kovin varakas.


      • omatekemä
        mitään kirjoitti:

        Kutsusta voi mielestäni päätellä, että hääparille on tärkeintä vieraiden läsnäolo (niin kuin useimmille hääpareille). Lahja ei siis saa olla se syy miksi jäät pois. Askartele kauniskortti ja kirjoita siihen vaikka itse keksitty runo. Lahjan voit unohtaa. Ja hääpari varmaantietää, että et ole kovin varakas.

        Lahjakortilla hääpari saa esim. ikkunanpesun tai muun askareen, jonka voit lahjoittaa - saat lahjan antamisen ilon ja heille palveluksestasi hyvän mielen!


      • J&M

        Hyviä ehdotuksia olet saanut. Käytä vain luovuuttasi. Ehdotan.. Vie jotain kuitenkin, askartele ja ideoi. Keksit kyllä jotain sinun näköistäsi:)

        Itse juhlimme syksyllä ja meilläkin on valmis koti ja monta lasta. Emme tarvitse oikeasti mitään ja se on myös kerrottu ystäville/suvulle. Muistavat, jos haluavat, kun matkalle ABC-saarille lähdemme. Meille tärkeintä on pieni intiimi porukka, jonka kanssa vietämme illan saunoen ja aamupalan jälkeen suuntaamme kukin omiin koteihimme. Lapsia on kaikilla ja asiat suunniteltu sen mukaan:)

        Unohtakaa hääparit ja vieraatkin turha tiukkapipoisuus. Onnea ja iloa elämään!


    • ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,...

      ja jos tiedät hääparin pitävän vaikka saunomisesta niin miksipä et voisi vaikka tehdä parit saunavastat/vihdat
      On lahja ja ainakin ikimuistettava ja mikä parasta täysin omalaatuinen eikä melko varmasti toista samaa tule

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kaipaamasi miehen nimi?

      Ja maakunta tai kaupunki?
      Ikävä
      21
      3560
    2. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      30
      3403
    3. Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?

      Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt
      Maailman menoa
      50
      3371
    4. Oletko keskustellut kaivatustasi muiden

      Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka
      Ikävä
      51
      3025
    5. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

      "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
      Maailman menoa
      122
      2849
    6. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      19
      2594
    7. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      113
      2325
    8. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      2135
    9. Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle

      Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S
      Maailman menoa
      28
      1737
    10. IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!

      "Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk
      Maailman menoa
      132
      1348
    Aihe