Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Miehet ja tytöt...

Kattelin tossa vaan tuolta seksinovelleista ja muutenki ja mietin sitä ainaista kysymystä et miks ihmeessä semmoset n. 13-17 vuotiaat tytöt tai naisenalut unelmoi semmosista n. 25-40 vuotiaista miehistä? Onk se jotain et tytöt tuntee olonsa turvalliseks vai kokemus vai mikä niin? Voisko joku viisaampi mulle tän selittää... Oonko mä ainoo ketä semmonen hämää?
3722
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kyllä se varmaan on jotain kokemusjuttui... itse halusin mahd. kokemattoman ettei hänen sitten tarvinnut pettyä... olis jotenkin tylyä kuulla ekan kerran jälkeen et "Olit muuten ihan surkee, et koskaan opi rakastelun saloja!"...

Äänestä

Ei tuo unelmointi vanhemmista miehistä ole mitenkään outoa, poikkeavaa tai erikoista. Sama se on toisinkin päin. Muistan itse kuinka jo 12-14 -vuotiaana fantasioin kaverini äidistä. Monia kosteita yöitä vietin peittoni alla kuvitellen, mitä kaikkea hän minulle voisikaan opettaa.
Nyt yli nelikymppisenä kun taaksepäin muistelen kokemuksiani niin täytyypä todeta, että joukossa on aika paljon sellaisia tapauksia, joissa olen itse ollut toteuttamassa itseäni paljon nuorempien tyttöjen fantasioita. Eivätkä ne kokemukset itsestänikään mitenkään kehnoja ole olleet. Kun on tiennyt, että tyttö on vielä kokematon ja tarvitsee opetusta. Ainakin omalla kohdallani tuollaisissa tilanteissa nautinnon antaminen on aina ollut tärkeämpää kuin saaminen.
Ohjeena nuorille tytöille (yli 16 V) sanoisin: jos sinua kiinnostaa itseäsi paljon aikuisempi mies ja tiedät hänet asialliseksi ja fiksuksi niin kerro hänelle, että olet vielä kokematon. Ei kannata pelätä, että sinun taitojasi arvosteltaisiin. No, tietenkin poikkeuksiakin saattaa olla. Huonosti naista kohteleva mies ei muutenkaan ole fiksu.

Äänestä

Okei oon samaa mieltä et on sairasta jos mies on yli 35 ja tyttö 15.. mut ite oon 16 ja jätkä 24, eikä meillä korvien välissä oo kovin paljoo eroo, ei ikäeroo huomaa muuta kuin paperista !! Ei sitä ite voi päättää keneen rakastuu.. se vaan tapahtuu eikä se kato ikää ?! Oon mä ite yrittäny taistella sitä vastaan et kiinnostuisin vanhemmasta, mut ei siitä mitään tuu !! Ja onks sillä muka niin väliä? Pitäiskö olla lapsellisten oman ikästensä kanssa, vai?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hämillään kirjoitti:

Kattelin tossa vaan tuolta seksinovelleista ja muutenki ja mietin sitä ainaista kysymystä et miks ihmeessä semmoset n. 13-17 vuotiaat tytöt tai naisenalut unelmoi semmosista n. 25-40 vuotiaista miehistä? Onk se jotain et tytöt tuntee olonsa turvalliseks vai kokemus vai mikä niin? Voisko joku viisaampi mulle tän selittää... Oonko mä ainoo ketä semmonen hämää?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu