Missikisoihin osallistuja on kiinnostunut oman ulkonäkönsä kohentamisesta jos aikoo tosissaan voittaa. Ei hän syynää muiden vatsamakkaroita, pohkeiden kaarta ja tukan kuntoa. Hän treenaa itseään.
Jos alkaa syynätä muita kokopäivätoimisesti jää omat linjat hoitamatta ja kruunu menee toiselle. Mars kuntosalille ja kampaajalle (missi)kandidaatit.
Jos alkaa syynätä muita kokopäivätoimisesti jää omat linjat hoitamatta ja kruunu menee toiselle. Mars kuntosalille ja kampaajalle (missi)kandidaatit.
Vastaukset 14
Vanhimmat
vai oliko tuossa jotain vertauskuvallista, mitä en tietenkään=)ymmärtänyt.
Itse tuskittelen muutaman vartsamakkaran kanssa ihan konkreettisesti, vaikiaa on päästä niistä eroon...hih
Samaa mieltä kyllä siinä olen, että pitäisi ensin hoitaa oma pesänsä kuntoon, ennen kuin alkaa muita kyttäämään.
Mutta-raadollinen on ihminen ja sellaisena pysyy ?!
Tämä oli viikon paras avaus..
Joo asiallinen huomautus että ensin omat portaat siivotaan ja sitten voi vilkaista naapurinkin kuistille.
Eikä isompaa mölyä siitäkään, vaikkei siivoaisikaan. Sehän on vapaaehtoista, jos haluaa taivaaseen niin siivoaa omantuntonsa kuolettavaisista töistä ja käy lähimmäistäkin muistuttamassa ihmisen kalleimmasta löydöstä joka on kätkettynä peltoon.
>ihmisen kalleimmasta löydöstä joka on kätkettynä peltoon. <
Peruna?
Mutta tuo vastauksesi kuvaa, Jeesuksen ajan ihmistäkin, he ´seurasivat Jeesusta sen vuoksi että saivat syödäkseen.
Ehkä sinäkin kuljet täällä lueskelemassa että saisit jotakin (sielunravintoa) niinkuin usein kuulee sanottavan.
Tietysti ihminen elää jokaisesta sanasta joka Jumalan suusta lähtee, muttei täällä ainakaan kaikki ole Jumalan suusta.
Täältä löytää myös sitä sikojen solkkuakin.
Pitää olla tarkkana kun täällä kulkee ettei solkkuastialle eksy.
puuttuuko täältä viestejä vai untako olen nähnyt???
Asiattomiea viestejä ja teknisistä syistä myös kokonaisia ketjuja niiden alta on poistettu ja poistetaan jatkossakin.
itki ylläpidon poistamaan tiettyjä kommentteja omasta avauksestaan.
Voin luvata Sinulle että se oli kyllä joku muu kuin vrk joka ylläpidolle ilmoitti.
Pikku vihje, seuraavan kerran älä kiltti reagoi tuohon vrk:ta kiusaavien viestien poistoon. Parempi jos ne poistot saisi tapahtumaan aivan huomaamatta. Jos huomautat niistä se näkyy selvemmin että niitä on poistettu ja kiusaaja kirjoittaa vain uusia älyttömyyksiä.
..ottaa vihjeestä muorin..
kuka kiusaa ketä, en ole huomannut
..mene vain rauhassa nukkumaan. Kello on jo paljon.
Veeällät taas vähän vainoharhailee.
Minä en ole ottanut ylläpitoon yhteyttä enkä edes tiedä mistä te puhutte.