Koirien myrkyttäjä

Prkl

Palokassa ilmeisesti liikkuu taas koirien myrkyttäjä. Meidän koiralla on nyt toista kertaa myrkytyksen oireita. Edellisestä kerrasta on tasan kuukausi. Niin, että jos liikutte Palokan/Kirrin alueella koiranne kanssa, niin katsokaa ettei se syö maasta mitään.

Ja sille henkilölle tiedoksi joka kyseistä toimintaa harrastaa tai hänen lajitovereilleen, että jos joskus saan sinut kiinni, niin voin vakuuttaa että et kyllä enää koskaan kävele...

6

604

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • doggie

      toivottavasti ei olisi myrkyttäjä! - voiko koira muuten syödä jotain sieniä ja saada niistä myrkytyksen? - nyt kun on niin paljon sieniä tänä vuonna?? vaikka koirilla on kyllä aika hyvä hajuaisti. mutta oli myrkyttäjä tai ei, niin pakkoko sen koiran on antaa syödä kaikki eteen sattuva? tarjollahan on esim. purkkaa, hyvänhajuisia (koiralle) olutpullon sirpaleita, pilaantunutta ruokaa, oksennusta, eläinten jätöksiä... ei niistäkään varmaan olo parane?

    • jenka

      mä en kyllä jaksa mitenkään ymmärtää ihmisiä jotka yrittävät myrkyttää koiria. sairasta sakkia, jotka pitäisi saada kiinni ja toimittaa hoitoon.
      Kyllä jos meidän koiralle joku sellaista tekis, ja saisin tekijän kiinni niin pistäisin myrkyttäjän syömään itse loput rohtonsa.

      • ''''

        ei sitten ihmisistä kukaa välitä tipa vertaa kuha kotihurtal on ruoaas


      • ''''

        ei sitten ihmisistä kukaa välitä tipa vertaa kuha kotihurtal on ruoaas


      • Hä?
        '''' kirjoitti:

        ei sitten ihmisistä kukaa välitä tipa vertaa kuha kotihurtal on ruoaas

        Juu pidetään huolta.


    • rit

      ne sa hyvää siitä että ne tappaa

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      51
      2284
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      27
      1204
    3. Aavistatko että moni tietää

      Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut
      Ikävä
      85
      1042
    4. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      55
      962
    5. Yritin saada

      Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.
      Ikävä
      11
      924
    6. Onko vielä

      mahdollista nähdä?
      Rakkaus ja rakastaminen
      68
      893
    7. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      128
      888
    8. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      22
      803
    9. Kronikat..

      Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu
      Imatra
      10
      793
    10. Täällä istun ja mietin

      Miten paljon haluaisin katsoa sinua juuri niin kuin haluaisin katsoa sinua. Rakastavin silmin. Näkisit vihdoin senkin pu
      Ikävä
      49
      769
    Aihe