Mistä työ Mikkeliläiset ammennatte tuon myönteisen asenteenne ja keskusteluntaitonne?
Savonlinnan palstalla ei keskustella mistään. Jos joku aloittaa jotain asiallista niin kukaan ei vastaa paitsi joku vittuilija joka terrorisoi joka viestiä.
Ennen palstan asiaatuntematon seriffi poisti puolet viesteistä joten seköhän lie pilannut palstamme.
Sisar Savonlinnasta.
Mistä työ Mikkeliläiset
2
694
Vastaukset
siellä kun tapaa tuttuja, niin kyllä keskustelutaito siinä ihan itestään petraantuu ja asenne korjaantuu lämpimän puolelle :) Tulehan pistäytymään ihmisten ilmoille, niin juodaan kunnon torikahvit!
- paljasjalkainen mikkeliläinen
Savonlinnan ja Mikkeli. Niin samanlaisia mutta niin erilaisia! Aluelliset erot ihmisissä on oikeastikkin olemassa. Sitten jos mennään mikkelistä esim. heinolaan, löytyy taas eroa ihmisten sosiaaliseen käyttäytymiseen. Mikkeliläiset on lupsakkaa porukkaa niin kuin muutkin savolaiset mutta savohan on aika laaja ja me nyt ollaan jo siellä eteläpäässä joten ei olla enää niin täysiverisiä savolaisia jotka on valitettavasti kateellinen ja vähän sisäänpäin kääntynyt kansa vaikka tyhjänpäiväisen höpötyksen hallitseevatkin. Moni voi olla erimieltä mutta minä ajattelen näin!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää382181Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten642022Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211930HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363881670Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1031641Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241464Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821092Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53967- 75915
- 27899