mitsun virranjakaja

Moi,

Apuja tarvitaan: Mitsusta (lancer -93 1.6 16v) levisi virranjakaja. Uusi maksaa perinnön verran mutta tietääkö kukaan mistä voisi kysellä käytettyä/kunnostettua/tarviketta (ei ole tietoa saako mistään tarvikkeena) Perinteiset paikat mm motonet, varaosahaku.fi yms on jo kokeiltu
Kiitos jo etukäteen

- Nikke
3628
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Moro

Galantistani (-93)hajosi virranjakaja vuosi sitten ja kyselin käytettyä vähän joka paikasta,ei löytynyt. En tiedä onko Lancerissa samanlainen virranjakaja mutta pelkäänpä että joudut tekemään kuten minäkin, ostamaan uuden (reilut 700 e asennus). Oli sen verta tyyris osa etten ole raskinut heittää vanhaa pois. Kun en oikein suostu uskomaan että koko jakaja on uusittava ongelmasta riippumatta.
Jos siis luulet että tuosta minun vanhasta jakajasta on hyötyä sinulle, niin ilmoittele.

Äänestä

Eli omistan edellistä sukupolvea olevan Coltin (vm 90. 8v ruisku) ja nyt alkoikin kiinnostamaan että onko siinä jakajalla hintaa yhtä muikeasti? Vielä en ole jakajaa joutunut vaihtamaan.

Äänestä

Soittelin kesällä läpi kaikki hajoittamot ym paikat mitä Suomesta löysin, kaikki tarjosivat ei oota.
Merkkiliikkeessä uus makso n.600€ ja mikä huvittavinta osa mikä on rikki (sytytyksen ohjain)makso 624€.löytyy siis virranjakajan sisältä, mutta eivät ilmeisesti halua jostain syystä myydä erikseen.
Hetken mietittyäni ostin 100000 vähemmän ajetun koneen 700€:lla, nyt oon sitten naimisissa ton Lancerin kanssa jonkun aikaa kun ei ainakaan koneen osia tarvii liikkeestä ihan vähään aikaan hakea.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nikke kirjoitti:

Moi,

Apuja tarvitaan: Mitsusta (lancer -93 1.6 16v) levisi virranjakaja. Uusi maksaa perinnön verran mutta tietääkö kukaan mistä voisi kysellä käytettyä/kunnostettua/tarviketta (ei ole tietoa saako mistään tarvikkeena) Perinteiset paikat mm motonet, varaosahaku.fi yms on jo kokeiltu
Kiitos jo etukäteen

- Nikke

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu