Onko 20e sopiva summa häälahjaksi,kyseessä on kaveri ja ruoka häät. Pariskunta on penituloinen, mutta mulla on pitkä matka sinne häihin ja oon köyhä.
En voi tehdä lahjaa itse, koska halusivat vain rahaa, tilpöhöörää on kuulema riittämiin.
Lahjat
2
969
Vastaukset
- on hyvä
Eli se summa jonka haluat laittaa on juuri oikea. Lahja annetaan oman varallisuuden ja halujen puitteissa. Ei sen mukaan onko hääpari rikas vai köyhä.
Itse menin naimisiin muutama vuosi sitten. Saimme sekä tavara että rahalahjoja. Ja nyt en kyllä muista että kuka mitäkin toi ja paljonko. Vai toiko ollenkaan. Enkä ole lahjojen perusteella vieraita mitenkään arvostellut. Muistan kyllä ketä oli paikalla ja ketä ei. (Tosin en kanna kaunaa myöskään niille ketkä eivät olleet, kaikki kun eivät pidä häistä tai ovat oikeasti estyneitä tulemaan.) - On..
Jos 20€ on mielestäsi sopiva palkkio toista vuotta järjestetystä päivällisestä, kaikesta ohjelmasta, henkilökohtaisesta kutsusta toisten elämään, seurapiirijuhlasta ja toisten elämän ja juhlien pilaamisesta, niin toki se on liiaksikin asti!!!!
Kumppanini lapsi kun ei antanut tuonkaan vertaa, mutta pilasi kyllä onnistuneesti koko juhlan, aina hääiltaa myöten..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit585574KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti1993645Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja182448Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei222385Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro91288Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT671078- 1021069
- 891051
Rötösherra käräjillä
Ähtäriläisyrityksen epärehellisyys oli niin suurta, että mies yhtiön takaa oli lähellä saada ehdotonta vankeutta. Vaikeu181032Häneen rakastuminen oli sellaista
että aina uskoi ja luotti että kyllä tästä vielä edetään jotenkin. Se olikin vain rakastuneen toiveajattelua kaikki. Ta79975