Onkos kellään neuvoa kotikonstia keittiön tuolien kangaspäällysten siistimiseksi. Päällysten pois ottaminen hankalaa. 7 vuotta käytössä olleet tuolit ovat tietenkin vähän nuhraantuneet, muuten hyvät. Imuroin toki usein. Siis onko muuta konstia kuin ostaa kaupasta kuivapesuainetta? Löytyiskö kotoa jokaisen hyllystä hyvä tepsivä aine?
Tuolien kangaspäälliset
Mummo55
3517
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Vanish tahranpoistosuihketta, ja hyvä tuli!
Mulla on niin sanottua laivankangasta syvän sininen sohvakalusto, joka likaantunut, aiemmin olin tehnyt sooda/suolaveden, tuli aika puhtaaksi, mutta nyt kevätsiivousta tehdessäni ajattelin, että jos tahrat lähtee vaatteista, eikä värit, niin rohkeasti suihkutin Vanish tahranpoistoainetta, huuhtelin moneen kertaan kostealla sifonet liinalla, ja kas kas, aivan kuin uusi kalusto!
liina
http://www.siivous.fi/yellowservice/sivut/tuotteet/tuote.do?id=5574
http://www.gnldtuotteet.fi/tuote.php?kat=0&id=72
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=100&conference=4500000000000277&posting=22000000002744151#22000000002744151
Kiitos kovasti vinkeistä näin myöhäjunassa!