Kuka keksi kauneuden?

Päitä kääntävän
Silmiä häikäisevän
Sanojan mykistävän
Sydäntä tykyttävän

Kunnia keksijälle
Haaste taitavalle
Iloa rakastajalle
Surua yksinäiselle
2204
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

materiaalinen maailma palkitsee
meitä omalla laillaan
sanomattakin
eläen myös

joka aina ollut on
tutkittavissa
yhteiselossa
olevaisien

Äänestä
  • ei tässä vielä
    kaikki

    jotain vielä
    odottaa..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tuon tytön ja noiden naisten kirjoitti:

Päitä kääntävän
Silmiä häikäisevän
Sanojan mykistävän
Sydäntä tykyttävän

Kunnia keksijälle
Haaste taitavalle
Iloa rakastajalle
Surua yksinäiselle

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu