pakoputki

eli pakoputki hajalla heti pakosarjojen jälkeen (siitä osasta mikä joustaa ). kerran tippui, nyt väliaikasesti laitettu paikalleen. mitäköhän maksaa toi uus osa? ku en tiiä mikä sen varsinainen nimi on. onko helppo vaihtaa ite? jos vie korjattavaks nii kuinka paljon maksaa noin? kiitos..
2260
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Osaat itsekin vaihtaa eikä osa montaa kymppiä maksa.

Äänestä
  • Niin tuo irrotus helppoa, mikäli mutterit irtoaa pinnapulteistaan ja löytyy rälläkkä katin sauman pultteja varten. Kaikki on helppoa kun osaa tai katsoo vierestä kun joku osaa.

    Jos tuo etuputki on irroitettava maksaa se lähellä kymmenen niitä kymppejä ja koneesta riippuen, saatta jopa olla katalysaattorin kanssa samaa osaa (1,8 "vajaa tehoinen"), jolloin halvin konsti on irrottaa osat ja hitsata/hitsauttaa uusi joustohaitari hajonneen tilalle, jos vanha putki on siinä kunnossa, että sitä viittii enää hitsailla.

    Kannattaisi aina kertoa millä koneella on auto, josta puhutaan mutta mitäs sitä turhaa, jos halua löpistä lämpimikseen...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


golf mk3 kirjoitti:

eli pakoputki hajalla heti pakosarjojen jälkeen (siitä osasta mikä joustaa ). kerran tippui, nyt väliaikasesti laitettu paikalleen. mitäköhän maksaa toi uus osa? ku en tiiä mikä sen varsinainen nimi on. onko helppo vaihtaa ite? jos vie korjattavaks nii kuinka paljon maksaa noin? kiitos..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu