Eväitä automatkalle

Olemme lähdössä automatkalle Norjaan. Mitä kannattaa ottaa evääksi, kun ei ole kuin grilli mukana?
41209
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

ruokakauppoja aivan kuten Suomessa. Turska nyt sentään ei kannattaa ottaa mukaan!

Äänestä

Ni, otat auton perän täyteen tonnikalaa (purkissa saa lähikaupasta) ja olut on halpaa norjassa sitä ei kannata viedä!

Äänestä

muutama kertakäyttö grilli (maksaa 1-3€)ja vaikka retkikeitin.
Norskit käy aika paljon Suomessa ostoksilla, eli ruoka ja juoma on kallista.

Äänestä

ostaisin tupakansytyttimestä toimivan kylmälaukun muuntajan että toimii hotellihuoneessa tai mökissä.Pieni retkikeitin ja pieni kattila.Voi keitellä omat kahvit tienposkessa ulkoilmassa kauniilla paikalla.Säästyy paljon rahaa kun ei jokaista syötävää tarvitse kahviloista ostaa.Norjassa kaikki maksaa todella paljon.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Alice kirjoitti:

Olemme lähdössä automatkalle Norjaan. Mitä kannattaa ottaa evääksi, kun ei ole kuin grilli mukana?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu