kehtaatko mennä kauppaan/kioskiin ostamaan karrkia, suklaata. limsaa tai jäätelöä? Mä en enää kehtaa :O Viime jouluna vielä viitsin, mutta en enää. Varsinkin suklaalevyn ostaminen on niin NOLOA!
Toisaalta, hyvä niin.
Toisaalta, hyvä niin.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Eiks se ostaminen olis vähän nolompaa jos painaisit 95 kiloo..? Vai pelkäätkö sitä että myyjä luulee sun oksentavan kaikki?
mua välillä nolottaa ostaa, ku tuntuu että ihmiset ajattelee että ton ei tartteis ainakaa yhtään herkkuja ostaa. vaikka oon ihan hoikka ja tuskin kukaan oikeesti ajattelee.. kai.. outo tää ihmismieli ei aina oikeen itekkää ymmärrä. itelle taas on ihan sama mitä muut ostaa
karkkia yms semmosta kyllä vielä. Ajattelen enemmänkin että niin ihmiset kattoo et mä syön kuitenki vielä kaikkee. Onneks mun isoveli aina tulee ja ryöstää multa karkkeja ja kavereille on niitä aina helppo syöttää. Isoveli vielä tulee ja sanoo et sen pitää syyä mun karkit etten lihois, mut eipä se tiiä et lihominen ei todellakaan oo mun mielessä ollenkaan :D
kyllä mua hävettää astaa mlkeen mitä tahansa syötävää koska musta tuntuu et muut pitää mua hirveenä ahmattina.