Missä ja mitä Lpr:n neitoset oikein puuhailevat iltaisin? Katsoessa iltamenoa, huomaa että kapakat ja kaduilla tallailevat ovat lähes poikkeuksetta äijiä. Onko teillä joku pitsinnypläys kurssi vai ovatko kaikki muuttaneet kehä kolmosen sisäpuolelle?
Tulkaa ulos ja piristäkää silmiäni!
Tulkaa ulos ja piristäkää silmiäni!
Vastaukset 5
Vanhimmat
Taas ankean syksyn saavuttua Lappeenrannan neitoset löytänee todennäköisimmin juuri Helsingistä, Joensuusta, Jyväskylästä, Kuopiosta ja muista yliopistokaupungeista. Vastapainoksi saamme toki näistä kaupungeista läjän teekkareita ja kadetteja.
mut ne on varattuja kun me muista kaupungeista käydään niitä tapaamassa
Jos Lpr:n kadulla tulee hyvännäköinen lyyli vastaan, niin se työntää lastenrattaita.
Jos Lappeenrannan kunnan kaavoittamalla katu- ja tieliikennealueella astelee vastaan esteettisesti viehättävän näköinen naisellinen Nainen, siinä tapauksessa olet juonut liikaa Pub 55:ssa alennustuoppeja!
tarkotatko seutukaavoitettua aluetta vai mahdollisesti yleiskaava-aluetta vaiko oikein asemakaavotettua aluetta.