Hamilton ajoi Kimin perään TAHALLAAN!

Hamilton ajoi Kimin perään tahallaan. Tilanteessa olisi ollut monta mahdollisuutta vähentää vauhtia, mutta Hamilton päätti vaihtaa linjaa ja ajaa Ferrarin perään. Sillä linjalla, millä Hamilton alunperin oli, ei ollut punaista autoa edessä. Toivottavasti joku ymmärtää protestoida ja Hamiltonille ajetaan parin kisan rangaistus.
2431
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Sehän ohjasi autonsa Kimin perään

Äänestä
  • Mielestäni rangaistus ei ollut riittävä. Kymmenen paikkaa seuraavassa kisassa oli sellainen kohellusrangaistus, sama mikä tuli Nicollekin. Tässä oli vaan se ero, että Nico ei tahallaan kääntänyt pahimman kilpakummaninsa perään, kun huomasi, että ei ehdi jarruttamaan ajoissa. Hamilton teki niin.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


oikeutta radalle kirjoitti:

Hamilton ajoi Kimin perään tahallaan. Tilanteessa olisi ollut monta mahdollisuutta vähentää vauhtia, mutta Hamilton päätti vaihtaa linjaa ja ajaa Ferrarin perään. Sillä linjalla, millä Hamilton alunperin oli, ei ollut punaista autoa edessä. Toivottavasti joku ymmärtää protestoida ja Hamiltonille ajetaan parin kisan rangaistus.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu