Alghero, hotelli Gardenia

matkaava

Hei!

Olemme lähdössä perheemme kanssa pariksi viikoksi Sardiniaan ja majoitumme hotelli Gardeniaan.

Olisi mukava kuulla kokemuksia niin hotellista kuin matkakohteestakin!

Millainen varustetaso keittokomerossa on? Onko huoneeseen mahdollista vuokrata tv:tä? Entä tuuletinta? Suositteletteko lapsiperheelle?

-matkaa odotellessa :)

4

2624

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • MIka^^^

      Gardenia on hyvällä paikalla ja alakerrassa on hyvän tuotevalikoiman omaava elintarvikekauppa. Tosin vanhaan kaupunkiin kannattaa mennä bussilla, sinne matkaa kertyy vähän enemmän. Huoneet olivat siistejä ja tilavia. Sängyt surkeita pitivät kovaa meteliä kylkeä kääntäessä. Ilmastointia ei ollut eli jo toukokuun lopussa ( kun olimme viikon ) yöllä oli niin kuuma, että lapset heräilivät pitkin yötä. Hotelli on kivitalo ja kaikki kuuluu selvästi. Uima-allas oli ihan ok! Meillä lapset tykkäsi. Hotellissa ei ole vastaanottoa, vaan se löytyy noin 300m päästä eri rakennuksesta. Kohteen Alghero oli kiva. Varsinkin rannat upeita. Kannattaa mennä hotellilta Fertiliaan päin kävellen ja katsella matkalta suojaisa oma paikka hiekalta. Siesta-aika aiheutti meille ongelmia. Ravintolat aukesivat illalla vasta n.19.30, joten lapset eivät tahtoneet jaksaa. Kannattaa käyttäa junaa. Oli melkoinen kokemus ja hinnat halpoja. Sassariinkin pääsi aikuinen muutamalla eurolla. Auton vuokraus on kallista, mutta kannattaa silti. Meillä oli kaksi päivää ja pohjoisrannikko sekä sisämaa hurmasivat. Agheron vanha kaupunki on kaunis. Tosin samanlaisia löytyy pitkin eurooppaa. Sardinialaiset ovat ystävällisiä ja hillittyjä. Hyvää matkaa!

    • ehp

      aiemmassa viestiketjussa sinulle sopivaa tietoa.
      Hyvää matkaa!

      • myös Sardiniaan

        Hei ehp, kerrotko tarkemmin, mistä tuo ketju Sardinia lapsiperheelle löytyy. Luin sen keväämmällä, ja siellä oli paljon hyvää hotellitietoa, joten minkä otsikon alta se löytyy?


      • ehp
        myös Sardiniaan kirjoitti:

        Hei ehp, kerrotko tarkemmin, mistä tuo ketju Sardinia lapsiperheelle löytyy. Luin sen keväämmällä, ja siellä oli paljon hyvää hotellitietoa, joten minkä otsikon alta se löytyy?

        ei näy olevan kuin yksi sivu tälle Sardinia osastolle. On kai aiemmat menneet bittitaivaaseen...

        http://www.saunalahti.fi/pirisisi/tips/koti/Alghero2007/
        tuosta osoitteesta löytyy meidän perheen kuvat Algheron matkalta, katsele siitä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      73
      5027
    2. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      105
      3535
    3. ROTAT VALTAAVAT ALUEITA

      Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj
      Äänekoski
      40
      3426
    4. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      51
      2984
    5. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      26
      2748
    6. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      7
      2219
    7. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      24
      2081
    8. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      199
      1990
    9. Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut

      Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh
      NATO
      408
      1610
    10. Huomenta kulta

      En mä halunnut sulle ilkeillä,päinvastoin. Miks mä niin tekisin ku rakastan sua ❤️ mut anteeksi jos ilmaisin itseäni huo
      Ikävä
      9
      1528
    Aihe