Ohjattu laiteasennus ?

Millä saan pois, kun käynnistyksen jälkeen aina ilmoittaa uusi laite löydetty(Printter) asenna, eikä tarkoitukseni ole asentaa.
Ei auta vaikka laittaa ruksin asennus ikkunaan älä kehoita asentamaan tätä uudestaan, tai jotian sinne päin.
Siis millä, tai miten pois kyseinen ilmoitus ?
1128
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

miksi sitä ei voisi antaa asentua.

Mutta antaa sen ensin asentua ja sitten device manageristä (miten se nyt mahdollisesti on suomennettu) ottaa laitteen pois käytöstä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


suuri onkelma kirjoitti:

Millä saan pois, kun käynnistyksen jälkeen aina ilmoittaa uusi laite löydetty(Printter) asenna, eikä tarkoitukseni ole asentaa.
Ei auta vaikka laittaa ruksin asennus ikkunaan älä kehoita asentamaan tätä uudestaan, tai jotian sinne päin.
Siis millä, tai miten pois kyseinen ilmoitus ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu