Xantian pallot?

handeka

Liekö menneet? ajettiin Sodankylästä edestakas.
Joka helvetin töyssyssä tarjosi tekohampaita uudelleen suuhun.
Vaikkei ollutkaan. Kummatko ne sitten meni, vai kaikkiko? Ei hampaat vain pallit kiinnostaa.

4

735

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kannattaa lotota jos autostasi on kaikista palloista kalvo puhjennut varoittamatta. Iän myötä jousitus muuttuu pikkuhiljaa kovemmaksikun kaasu vähenee, yhtäkkiä sellaiseksi se menee vain em syystä.

      Enemmänkin epäilen että ajokorkeus oli pielessä. Joko sädettävää/korjattavaa siellä tai käsisäätö unohtunut väärään asentoon. Mutta jos palloja epäilet niin painele joka nurkkaa normaalissa ajokorkeudessa niin sillähän se selviää missä kulmassa vielä jousitus toimii ja missä ei.

    • on hauska juttu

      Jos vaikka pallo hajoaisi niin kyyti vastaa kuitenkin normaali auton jousitusta... ei sen pahenpaa.

      • vaan..

        vastaa jos nesteet lähtee niin ei sillä enään ajeta ollenkaan.Tai kylläkin linkuttaen koska silloin häviää ohjaus tehosti jarrut ja jousitus.


      • kalvo rikki
        vaan.. kirjoitti:

        vastaa jos nesteet lähtee niin ei sillä enään ajeta ollenkaan.Tai kylläkin linkuttaen koska silloin häviää ohjaus tehosti jarrut ja jousitus.

        Taisi kirjoittaja tarkoittaa kuitenkin jousipallon kalvon rikkoutumista, ei sitä, että jousipalloon tulee reikä ja lhm:t vuotavat pihalle. Kun kalvo menee rikki jousipallon sisältä, ajaminen onnistuu ihan normaalisti, mutta jousitus on pompottavan kova.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tänään pyörit ajatuksissa enemmän, kun erehdyin lukemaan palstaa

      En saisi, silti toivon että sinä vielä palaat ja otetaan oikeasti selvää, hioituuko särmät ja sulaudummeko yhteen. Vuod
      Ikävä
      20
      2403
    2. Nainen, sellaista tässä ajattelin

      Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost
      Ikävä
      238
      1756
    3. Seiska: Anne Kukkohovi myy pikkuhousujaan ja antaa penisarvioita

      Melko hupaisaa: https://www.seiska.fi/vain-seiskassa/ex-huippumalli-anne-kukkohovin-amerikan-valloitus-vastatuulessa-myy
      Maailman menoa
      316
      1359
    4. Miten tämä meidän tarina

      Sitten päättyy?
      Ikävä
      65
      969
    5. Kulujen jako parisuhteessa

      Hei, miten teillä jaetaan kulut parisuhteessa? Työttömyyttä ja opiskelua tulee omalla kohdalla jatkumaan vielä jonkin ai
      Parisuhde
      55
      958
    6. Missä olit kun tajusit, että teistä tulee joskus pari?

      Kuvaile sitä paikkaa, hetkeä ja tilannetta.
      Ikävä
      54
      850
    7. En todellakaan halua että

      Tämä päättyy näin
      Ikävä
      39
      844
    8. J miehelle viesti menneisyydestä

      On jo useampi vuosi, kun ollaan oltu näköyhteydessä. Jäi tyhjä olo, koska rakastin. En tietenkään sitä kertonut. Mutta e
      Ikävä
      35
      757
    9. Paikat tapeltu

      Ei mennyt ihan persujen toiveiden mukaan Ei kait nyt 20 ääntä ja arpajais voitolla voi olla Ähtärin kaupungin puheenjoh
      Ähtäri
      37
      697
    10. Naista puukotettiin kasvoihin

      Maanantai-iltana kello 23 jälkeen yksityisasunnossa Kiteellä puukotettiin 80-luvulla syntynyttä naista muun muassa kasvo
      Kitee
      19
      649
    Aihe