Muhos..

LUmo

Muhos on ihan junttimesta, aivan hirvee takapajula ja läävä. Hyi hemetti. En tajuu miten jos voi siellä asua. Siellähän on kaikki niin hirveetä ja siellä ei oo yhtään mitään. Aivan kamala paikka. Eihän siellä voi olla hetkeekään etteikö tulis hullux. Hajotkaa kaikki sinne. T. Entinen Muhoslainen

9

3706

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kuusamo

      äläs nyt !! onhan siellä pari baariakin. olikos se nyt koskenlaskija ja sitä vieressä olevaa en nyt muista..

      • Irmeli

        Joo, Muhos on ihan junttila, eihän siellä viihdy Erkkikään. Ihan saisse-mesta!!!
        Ja ne baarit on täynnä Muhoslaisia juntteja!!!!!!!!!!!! Ei kestäs!!! Kyllä Oulu ja Tampere on ainakin sata kertaa parempia!


      • Jonna

        Se Koskenlaskijan vieressä oleva (Keidas) teki joulukuussa konkurssin, se oli kyllä parempi kuin Koskenlaskija. Välis on pentujen paikka, Muhoskellari on ihan ok., uudesta Pubista en oikein tiedä kun mennyt aina muistit. Kaikista paras oli edesmennyt Hörppi Hyrkkäällä, harmi että lopetti. Hörpissä saattoi hyvällä tuurilla nähdä kuuluisan "Hyrkkään Jussan".


      • *pipa*
        Jonna kirjoitti:

        Se Koskenlaskijan vieressä oleva (Keidas) teki joulukuussa konkurssin, se oli kyllä parempi kuin Koskenlaskija. Välis on pentujen paikka, Muhoskellari on ihan ok., uudesta Pubista en oikein tiedä kun mennyt aina muistit. Kaikista paras oli edesmennyt Hörppi Hyrkkäällä, harmi että lopetti. Hörpissä saattoi hyvällä tuurilla nähdä kuuluisan "Hyrkkään Jussan".

        Keidas kylläkään ei oo koskaan sijainnu Koskenlaskijan vieressä... Kumpaakaan ei enää oo, Keitaan ent. tiloissa nyt Sarvipää Sammakko ja Koskenlaskija loppu ku S-Market päätti laajentaa. Ja vielä, kyllä se Kellari silti on aina ollu lähempänä Koskenlaskijaa (maantieteellisesti) ku tää ent.Keidas...


    • katja

      katsele jonneki kauas. muhos on ihan jees paikka. ehkä olet jostai takapajulasta tullu käymään täällä. ja et tiedä maailman menosta mitään. tämähän on kiva paikka.
      :)))

    • Lastenkotibisnes

      Muhoksella on älyttömän paljon lastensuojelun sijaishuollon paikkoja. Suomen kielellä, siellä tehdään lapsikauppaa, Muhokselle kyyditetään huostaanotettuja lapsia ja nuoria.

      Taitaa olla Suomen ennätys tuon bisneslajin hoitopaikkojen määrässä per asukas?

      Aika vastenmielistä. Tällä viikolla sanomalehdistö on uutisoinut antaumuksella huostaanotettujen lasten huonoista laitosoloista. Lapset kyyditetään omasta kodista h..vettiin.


      Muuten, kuinka keskustalainen ja lestadiolainen Muhoksella vaikuttava mahtijärjestö Nuorten Ystävät ry on?

    • Pulla ja kahvi

      Muhoksella 17.4.2011 Koivu ja Tähti -kulttuurikeskuksella Joen juhla. Puhe, runoesitys, musiikkia. Ilmaiset pullakahvit. Kaikki paikalle.

      • Jee ee

        Kello 13


    • Pörriäinen

      Muhos on hieno pitäjä.
      Kaunis luonto,hieno kaikkina vuodenaikoina.
      Muhoksella on hyvä elää jos elämän menee eteenpäin ilman juomista ja baareja.On muutakin elämää,kun viina ja kalja yms.
      Miks elätte sinkkuna?Parittain on parempi olla,mutta kaverin on oltava mukava.
      Hyvää kevättä ja odotellaan unelmoiden kesää ja sen ihmeellisyyttä.

    Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen näytät mummolta. :D

      Siks sua ei huoli kukaan.
      Ikävä
      209
      2678
    2. Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!

      En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,
      102
      1904
    3. Varattais lähihotellista

      🥰 huone viikoksi. Oltais vaan ja tilattais huonepalvelusta herkkuja! Viikonloppukin käy jos et viikoksi ehdi ❤ Hyvää
      Ikävä
      217
      1641
    4. Nyt jäi velat perimättä

      Mikä idea se talo oli polttaa ja velalliset sisällä nyt jäi rahat saamatta
      Jämsänkoski
      14
      1525
    5. Martinan aussikulta, missä?

      Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      279
      1376
    6. Ellen Jokikunnas muistelee Reino-koiraa - Ralph-poika koskettavalla tavalla esiin: "Kiitos, että..."

      RIP Reino. Lämmin osanotto suureen suruunne Ellen, Jari ja Ralph. Reino tuli tutuksi monelle suomalaiselle Unelmia Ita
      Tv-sarjat
      47
      1207
    7. Haluaisin sun kanssa yhteisen

      Elämän. Haluun sut.
      Ikävä
      47
      1146
    8. Mitä tekisit jos kaivattusi olisi

      humalassa, kun tapaat hänet jossain seuraavalla kerralla?
      Ikävä
      106
      1001
    9. Meneekö eläinpuiston johto vaihtoon vaalien jälkeen?

      Ähtärissä kuhistaan ja kuiskitaan, että perussuomalaiset esittävät vaalien jälkeen, että eläinpuiston hallitus uusitaan
      Ähtäri
      53
      913
    10. Rakkauden kesä 2025

      Oletko valmis? 🥰
      Ikävä
      85
      885
    Aihe