Muhos..

LUmo

Muhos on ihan junttimesta, aivan hirvee takapajula ja läävä. Hyi hemetti. En tajuu miten jos voi siellä asua. Siellähän on kaikki niin hirveetä ja siellä ei oo yhtään mitään. Aivan kamala paikka. Eihän siellä voi olla hetkeekään etteikö tulis hullux. Hajotkaa kaikki sinne. T. Entinen Muhoslainen

9

4202

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kuusamo

      äläs nyt !! onhan siellä pari baariakin. olikos se nyt koskenlaskija ja sitä vieressä olevaa en nyt muista..

      • Irmeli

        Joo, Muhos on ihan junttila, eihän siellä viihdy Erkkikään. Ihan saisse-mesta!!!
        Ja ne baarit on täynnä Muhoslaisia juntteja!!!!!!!!!!!! Ei kestäs!!! Kyllä Oulu ja Tampere on ainakin sata kertaa parempia!


      • Jonna

        Se Koskenlaskijan vieressä oleva (Keidas) teki joulukuussa konkurssin, se oli kyllä parempi kuin Koskenlaskija. Välis on pentujen paikka, Muhoskellari on ihan ok., uudesta Pubista en oikein tiedä kun mennyt aina muistit. Kaikista paras oli edesmennyt Hörppi Hyrkkäällä, harmi että lopetti. Hörpissä saattoi hyvällä tuurilla nähdä kuuluisan "Hyrkkään Jussan".


      • *pipa*
        Jonna kirjoitti:

        Se Koskenlaskijan vieressä oleva (Keidas) teki joulukuussa konkurssin, se oli kyllä parempi kuin Koskenlaskija. Välis on pentujen paikka, Muhoskellari on ihan ok., uudesta Pubista en oikein tiedä kun mennyt aina muistit. Kaikista paras oli edesmennyt Hörppi Hyrkkäällä, harmi että lopetti. Hörpissä saattoi hyvällä tuurilla nähdä kuuluisan "Hyrkkään Jussan".

        Keidas kylläkään ei oo koskaan sijainnu Koskenlaskijan vieressä... Kumpaakaan ei enää oo, Keitaan ent. tiloissa nyt Sarvipää Sammakko ja Koskenlaskija loppu ku S-Market päätti laajentaa. Ja vielä, kyllä se Kellari silti on aina ollu lähempänä Koskenlaskijaa (maantieteellisesti) ku tää ent.Keidas...


    • katja

      katsele jonneki kauas. muhos on ihan jees paikka. ehkä olet jostai takapajulasta tullu käymään täällä. ja et tiedä maailman menosta mitään. tämähän on kiva paikka.
      :)))

    • Lastenkotibisnes

      Muhoksella on älyttömän paljon lastensuojelun sijaishuollon paikkoja. Suomen kielellä, siellä tehdään lapsikauppaa, Muhokselle kyyditetään huostaanotettuja lapsia ja nuoria.

      Taitaa olla Suomen ennätys tuon bisneslajin hoitopaikkojen määrässä per asukas?

      Aika vastenmielistä. Tällä viikolla sanomalehdistö on uutisoinut antaumuksella huostaanotettujen lasten huonoista laitosoloista. Lapset kyyditetään omasta kodista h..vettiin.


      Muuten, kuinka keskustalainen ja lestadiolainen Muhoksella vaikuttava mahtijärjestö Nuorten Ystävät ry on?

    • Pulla ja kahvi

      Muhoksella 17.4.2011 Koivu ja Tähti -kulttuurikeskuksella Joen juhla. Puhe, runoesitys, musiikkia. Ilmaiset pullakahvit. Kaikki paikalle.

      • Jee ee

        Kello 13


    • Pörriäinen

      Muhos on hieno pitäjä.
      Kaunis luonto,hieno kaikkina vuodenaikoina.
      Muhoksella on hyvä elää jos elämän menee eteenpäin ilman juomista ja baareja.On muutakin elämää,kun viina ja kalja yms.
      Miks elätte sinkkuna?Parittain on parempi olla,mutta kaverin on oltava mukava.
      Hyvää kevättä ja odotellaan unelmoiden kesää ja sen ihmeellisyyttä.

    Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät

      Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain
      Maailman menoa
      347
      10177
    2. Kunnissa - siis myös kaupungeissa - viihtyvät ovat kommunisteja

      Nehän ovat osa yhteiskunnan tuottamia instansseja, joista on vain haittaa veronmaksajille ja yrittäjlle, kuten ollaan ve
      Kommunismi
      11
      2912
    3. Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi

      Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim
      Maailman menoa
      285
      2296
    4. Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous

      saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha
      Maailman menoa
      122
      2076
    5. Järkevä ehdotus: reilun 8 miljardin euron veronkorotukset

      Nykyinen hallitus on päästänyt valtion tulopuolen rappeutumaan, vaikka varallisuutta on Suomessa enemmän kuin koskaan. U
      Maailman menoa
      35
      1857
    6. SDP todellisuudessa pahin pettäjä koskaan - se syyllistyi valtiopetokseen 1918

      kun aloittivat kapinan maan laillista valtiojärjestystä vastaan. Punaiset saivat tukea Neuvosto-Venäjän bolsevikeilta,
      Maailman menoa
      100
      1649
    7. Iski taas katumus kun en jutellut sun kanssa

      Silloin kun halusit. Mutta en enää voi sille mitään, en saa muutettua sitä hetkeä..
      Ikävä
      141
      1613
    8. Missä vaiheessa

      Päätit irl luovuttaa minun suhteeni?
      Ikävä
      146
      1541
    9. Miksi vasemmisto ei vastusta ulkomaisen halpatyövoiman maahantuontia

      joka heikentää suomalaisten duunarien työmarkkina-asemaa ja rasittaa Suomen julkista taloutta? Vasemmistolla ideologin
      Maailman menoa
      70
      1375
    10. Kyriake=Kirkko

      Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko
      Kaste
      93
      1046
    Aihe