vaaka ja kalat miten toimii??

punikkiruusu

Vaaka mies ja kalat nainen. Miten toimii yhteis ymmärrys.Vaaka mies on minua 34 vuotta vanhenmpi.Joten voisiko hän vielä rakastua minuun?Ja miten toimii seurstelu ja parisuhde??

9

2753

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kalaN

      Mieheni on viisinkertainen vaaka ja minä melko tyypillinen kalanainen. Olemme olleet yhdessä 5 vuotta ja tasaisen ihanaa on ollut. Kumpikaan ei halua riidellä ja yhteisiä harrastuksia on monia. Seksielämä sujuu loistavasti, tunnepuolella on muutamia eroavaisuuksia. Vaaka ei ymmärrä kalojen sydänverellä elämistä, eikä tunnetilojen vaihteluita, tosin ei ymmärrä kala niitä aina itsekään. Molemmat pitävät kauniista asioista, hyvästä seurasta ja matkailusta. Herkkyyttä ja syvällisiä keskusteluja kaipaisin joskus kyllä enemmän.

      Vaakamies on komea ja siitähän kala pitää. On joku, jota katsella ylöspäin. Liika takertuvaisuus voi kuitenkin pilata suhteen, joten muista antaa vaa'alle oma vapaus, sitä kai itsekin haluat saada.

      Kala ja vaaka muistuttavat toisiaan kovasti, onhan symbolissakin kaksi kalaa, kaksi punnusta, jotka tasapainottelevat keskenään. Tosin vaaka on elänradan ainoa kone, ehkä siksi pitävätkin kovasti kaikista koneista :)

      Ikäero voi olla juuri noin päin hyväksi.

      • miksihän

        sinä hyvistä kokemuksistasi huolimatta kalaN suhtaudut hyvin negatiivisesti vaakoihin??


    • mutta vaa`alle

      sopivat parhaiten; vesimies, kaksoset, leijona ja jousimies, kokemusta noista kaikista ystävinä ym., kaikki sujuu leikiten, ei minkäänlaista hankausta. Siitä vaan vaa`at etsimään noita ihania miehiä itsellenne, tulette ikionnellisiksi, muut miehet kalpenevat kertaheitolla :))

      • ..kyllä..

        leijonat ovat turhan vahvoja. Edellinen poikaystävä ei tuntunut pysyvän ajatusteni perässä - en millään tavalla leimaa tyhmäksi, mutta olimme vain hiukan erilaisia.
        Näistä horoskoopeista on vaan paha sanoa, että sopiiko kaksi ihmistä yhteen, vai ei. Siihen vaikuttaa niin monet asiat, ja ei pelkkä sama syntymäkuukausi välttämättä kerro luonteesta kaikkea. Tällä hetkellä seurustelen kala-miehen kanssa, ja tähän saakka ainakin mennyt suht hyvin (vaikkakin molemmat olemmekin melko herkkiä ottamaan itseemme) (:


    • sopivuus;

      Horoskooppinne terveyteen, työhön ja palveluksiin liittyvä osa on Kalojen vaikutuksen alainen. Kalojen Neptunus ja teidän Venuksenne merkitsevät yhdessä voimaa ja illuusiota.
      Kalat tuovat perusluonteiset kysymykset etualalle. Te voisitte menettää kärsivällisyytenne, voisitte saada halun hypätä tärkeitten asioiden yli. Mutta kalan kanssa viette jutun päätökseen, otatte säännöt lukuun. Kala ei yleensä ole käytännöllinen. Mutta teidän kanssanne kala ottaa välttämättömät asiat huomioon.
      Venus ja Neptunus voivat olla kaunis yhdistelmä, tässä tapauksessa sekoitus on myös käytännöllinen.
      Ilmeisesti Vaa`an ja kalan suhde voi onnistua. Kumpikin on melko herkkä, kummallakin on salattua voimaa.
      Suhteenne kalaan voi tuoda mukanaan jännittäviä kokemuksia. Ristiriita on kuitenkin uhkaamassa. Hyväksyäkö käytännölliset seikat vai katkoa siteet, uhmata sovinnaissääntöjä? Ratkaisu on tietenkin oppia säännöt ennen kuin rikkoo niitä. Selvästi sanottuna: olla kyllin kypsä tietämään täsmälleen mitä tekee.
      Joka tapauksessa vaaka ja kala pystyvät auttamaan toisiaan. Se on jo paljon se.

      • Terve!!tapasin aivan ihanan sympaattisen mukavan vaaka-miehen ja meillä synkkasi samantien. Kuin joku olisi halolla iskenyt ja erittäin hyvässä mielessä. Huumorintaju,musiikkimaku ja jopa luonteissa löytyy todella paljon yhteistä, molemmat pystymme syvällisiin keskusteluihin huumoria ja iloisuutta unohtamatta. Seksin aloitimme´muutaman tapaamiskerran jälkeen ja meillä sujuu ihan mielettömän hyvin, tunnetasolla ja fyysisesti olemme NIIN YHTÄ kui tuoreessa seurustelusuhteessa voi olla. Oli niin hyvä sinun kirjoitus horoskoopeista, että minun oli ihan pakko vastata näinkin pitkälti ja selittää taustoitusta...Niin, meillä molemmilla takana rankkoja ihmissuhteita, läheisen kuolema vuoden sisällä, sukulaisten ongelmia,väkivaltaa yms... ehkä nämäkin viitoittavat yhteistä taivalta hyvässä eteenpäin...
        ihanan romanttista kesän jatkoa!!!


    • Rikkoontua

      Jos on liian iso kala kyseessä niin se voi vaa'an hajoittaa ;) esim sinivalas

      • iso..

        ikäero. Ei mitään järkee.


      • Toisen oma, soma.
        iso.. kirjoitti:

        ikäero. Ei mitään järkee.

        isoisää, tai isää ikäero on hyväksi. Minulla myös vanhempi Kuu Kaloissa ihana mieheni en luovu koskaan, vaikka onkin toisen oma silti soma. Saas nähdä koska taas ilmoittaa tulevansa, syksylläkö? No, minä odotan kiltisti.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kaksi vuotta

      Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek
      Ikävä
      20
      5656
    2. Alahan tulla paikkaamaan tekojas

      Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.
      Suhteet
      22
      2849
    3. Onko kenellekään muulle käynyt niin

      Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk
      Ikävä
      155
      2606
    4. Ei tunnu, että välität yhtään

      Tuntuu, että et edes muista minua koko ihmistä. 😢
      Ikävä
      26
      2359
    5. Onko hän elämäsi rakkaus?

      Itse olen sitä mieltä että kyllä se näin taitaa nyt olla
      Ikävä
      82
      1684
    6. Tekisin mitä vaan että

      Pääsisin eroon susta.
      Ikävä
      146
      1565
    7. Tietääkö kaivattusi että

      olet häneen ihastunut? 🤠
      Ikävä
      134
      1404
    8. Nainen, vaikka olen ja asun yksin

      Saan silti seksiä aina kun tahdon. :/
      Ikävä
      133
      1024
    9. Terveiset kaivatullesi

      kesän aluksi tähän ketjuun.
      Ikävä
      89
      984
    10. Olisitko maailmani?

      Ajattelen sinua ja pelkään välillä, että olenko antanut sinulle liikaa kannettavaksi. Olenko vaatinut sinulta aivan liik
      Ikävä
      40
      909
    Aihe