Hitsi noita päättäjiä

päättäjät ei anna armoa. Neuvottelut sijoittajaryhmien kanssa kesken, mutta Varkauden fiksut taas hoppuilee.
Pelletti lähtee toiselle paikkakunnalle, jos lisäaikaa ei anneta tontin varaussopimuksen suhteen.
Jos kukaan muu ei tartte sitä tonttia, niin eikö tuossa voisi joustaa että tulis tänne työpaikkoja ja veromarkkoja.
4526
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Typeriä päätöksiä tehdään tästäkin eteenpäin Varkauden kaupungin johdon taholta, työpaikat ja veroeurot jatkavat pakenemistaan tästä kuolevasta kylästä, näin se valitettavasti on. Joka muuta väittää, ei tiedä asioiden oikeaa laitaa.

Varkaus vuonna 2013, miettikääpä sinne saakka...

Äänestä

Onko tontille nyt niin kova kysyntä että ei enää voi jatkoaikaa antaa?? Verrataan nyt vaikka Kuopioon kun ne houkuttelivat Ikean sinne. Ne on monen vuoden projekteja, ja tonttiakin piti kuopiolaiseten kaavoittaa uudelleen että jos se sit kelpais Ikealle; ja kelpas.
Täällä ollaan niin kaikki tietäviä että meillä tälläinen tontti ota tai jätä..
Hyvin voisi antaa lisäaikaa, siitä ei olisi kaupungille mitään kuluja

Äänestä
  • ehkä rakentavat herroille asuntoja?

    Äänestä

  • sillä tontilla kirjoitti:

    ehkä rakentavat herroille asuntoja?

    Sinnehän ne muutkin palvelut tässä kaupungissa siirretään! Kuntsikkahan voisi hoitaa sen retuperälle jääneen matkailuneuvonnankin ja lipunmyynnin siinä pellettien pyörityksen ohella. Hoidahan Tsuppari homma ystäväsi Impivaaran kanssa kuntoon!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


pellettitehdas vaakalaudalla kirjoitti:

päättäjät ei anna armoa. Neuvottelut sijoittajaryhmien kanssa kesken, mutta Varkauden fiksut taas hoppuilee.
Pelletti lähtee toiselle paikkakunnalle, jos lisäaikaa ei anneta tontin varaussopimuksen suhteen.
Jos kukaan muu ei tartte sitä tonttia, niin eikö tuossa voisi joustaa että tulis tänne työpaikkoja ja veromarkkoja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu