Hei, selailin tuossa äkkilähtöjä ja Malagaan pääsisi todella edulliseen hintaan. Minkälaisia kokemuksia yksin matkaavilta? Olen siis nuori, yksin matkaava nainen, onko Malaga tällöin hyvä kohde?
nainen yksin Malagaan
7
2633
Vastaukset
- Carmen **
Malaga on ihana kaupunki! Sopii kaikille, yksin tai kaksin!
- vaan yksin
olen matkustanut Malagan seuduilla ja muuallakin Espanjassa yksin.
Kyllä siellä tutustuu helposti muihin turisteihin tai paikallisiin. - Bon courage
Meinaan itsekin lähteä yksin naisena Malagaan elokuussa. Ja koukkaan ehkä junalla Sevillassa. Ei pelota lähteä yksin: Olen reissannut yksin mm. Nizzassa, Köpiksessä ja jopa Turkissa.
- Malagueta
Malaga on ihana paikka, suosittelen!
Ja jos pysyt vilkkailla kaduilla niin ei iltaisinkaan ole mitään hätää espanjalaiset juhlivat iltamyöhään lapsetkin mukanaan.
Lue Malagasta täältä. Ja uusimmassa didlehdessä myös juttu tästä suloisesta kaupungista.
http://www.uusifuengirola.fi/keskustelu/forum/index.php?topic=16.0 - jesse1970
itsekkin lähtisin malagaan,mut en oikeen tiedä kannattaako mun yksin lähteä,jos saat jotain kivoja vinkkejä nii ilmoita ihmeessä. ois hyvä kuulla lisää.
- naiset!
Jesse1970, rohkeasti vaan yksin matkaan. Miten niin ei kannattaisi yksin lähteä? Olen paljon reissannut itsekseni, kun kaverit (perheellisiä) eivät ole päässeet seuraksi. Ei elämää kannata elämättä ja istua kotona yksin, jos ei reissuseuraa löydy. Itse ainakin nautin ihan vain uudesta ympäristöstä ja vaihtelusta arkeen.
Tässä vinkkejä yksin matkustavalle. Playalla voi kyllä maata yksikseenkin, teethän sitä varmaan myös Suomessa! Malagassa on kaikenlaista katseltavaa ja ihan vaan kävely ympäriinsä on antoisaa. Lisäksi voit tehdä päiväretken vaikka Granadaan. Bussilla pääsee 1,5 tunnissa. Jos iltasyömingit sun muut mietityttävät, niin syö isompi lounas. Illalla menet syömään vaikka tapas-baariin. Aurinkorannikolla on etenkin kesäsesonkina paljon menoa, joten kukaan ei todellakaan tuijottele, vaikka menisit baariin/diskoon yksiksesi. Kokeile!
- *'''***
Siis nimenomaan kannattaa mennä Malagaan. Costan uimarannoille pääsee älyttömän helposti paikallisjunalla, ja illaksi sitten takaisin siistiin Malagaan. Rehellisesti sanoen torret sun muut fuengirolat on päivässä nähty, eikä sitä junttien häröilyä ja dokaamista jaksa katsella...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sanna niin nättinä Amsterdamin Business Foorumilla
Upeasti edustaa taas Suomea ulkomailla meidän kansainvälinen superstaramme. Miksei persuilla ole ketään siedettävän näk557783Juuri nyt! Parturi bongattu Sannan seurassa!
🌐 Breking News 📢 🗞️ 🆕 Kaksikko bongattu Suomen Helsingin Töölöstä. Kyllä. Sieltä samasta Töölöstä, josta kuppakin207384Sofia Virran pahoinpitelyä puolustetaan netissä
HS soitti Virran pahoinpitelyä puolustaneille https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011516353.html1736941Työeläkkeiden maksaminen on lopetettava
Suomen talous on palkansaajien vuosikausia heikentyneen ostovoiman vuoksi niin kuralla, että palkkasumman jakamisessa ta536762Purra tekee hyvää työtä, me suomalaiset haluamme että hän jatkaa myös
seuraavan hallituksen valtiovarainministerinä. Kovina aikoina pitää olla kova.425771Koska Minja Koskela ja Sofia Virta kääntyy islamiin?
Sekä vihreät että vasurit selvästi pitävät islamista ja muslimeista, varsinkin naiset, joten voidaan olettaaa että nuo k765730Ratkaisujen tarjoamisen sijaan SDP on keskittynyt levittämään väärää tietoa
Kokoomuksen kansanedustaja Martin Paasi on turhautunut eduskunnassa käytävään salikeskusteluun. Hän kertoo, miksi. – Ko1015476Persut ne lomailee veronmaksajien piikkiin
Nämä rötösherrat kyllä putoavat onneksi eduskunnasta. Ja kuten Marin maksoi aamupalansa, niin nämä reissut pitää periä m243195- 50896
- 59875