Hei!
Miten 2-vuorotyötä tekevät saavat opintosa sujumaan Avoimessa Yliopistossa?
Kurssiesittelyissä suositellaan,että opinnot (useimmat) suoritetaan luentoihin osallistuen ja luentomuistiinpanoihin nojautuen.Omalta kohdaltani pelkät kirjatentit olisivat ehkä turhan hankalat ja epävarmat.
Miten 2-vuorotöissä oleva selviää opinnoistaan,jos luennoilla voi käydä vain joka toinen viikko (ja koko ajan mennään eteenpäin)?
Avoimessa opiskelu ja 2-vuorotyö?
luennot
1
596
Vastaukset
- ...
Itse en päässyt kertaakaan luennoille, kun paikkakunnallani niitä ei ole, ja yliopistolle tulisi turhan kalliiksi reissata satojen kilometrien päähän luennon takia :D Suoritan avoimessa opinnot lukemalla vaaditut teokset ja tekemällä niihin liittyvät oppimistehtävät. Hyvin on sujunut.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1462444
- 1751681
- 921578
- 691533
- 79914
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k6865- 68851
- 59815
- 61798
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes152745