Mietin, että maksaako Riiassa jos haluaa mennä katselemaan kirkkoja tms. ? Jos niin mitä?
maksaako kirkkoihin ym.
3
746
Vastaukset
- Riganieki
Osaan maksaa, osaan ei. Esimerkiksi Ortodoksinen katedraali Reval Latvijan lähellä on ilmainen.
Pietarin- ja Tuomiokirkot ovat maksullisia. Toki juuri sisäpuolelle pääsee ilmaiseksi, mutta jos haluat enemmän kiertää, maksaa se kuten Pietarinkirkon näköalatasanteellekin maksaa hieman.
Miehitysmuseo on ilmainen. - kävin siellä
Kävelymatkan päässä keskustasta, maksoi viime kesänä muistaakseni alle 2 latia, "ratapihalle" voi kai mennä ihan ilmaiseksi kunnostettuja junia katsomaan. Viime kesänä sisällä oli vähän tyhjää, näytti että jotain uutta on rakenteilla. Sinne kun kävelee, niin tuleepahan siltoja nähtyä..
- vähän jotain
Tuomiokirkkoon maksoi akuinen 2 LVL ja opiskelija 1,5 LVL. Jokapäiväiset urkukonsertit kirkossa maksoi muistaakseni 4 LVL. Kannattaa maksusta huolimatta mennä!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1532617
- 1971890
- 701667
- 921628
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91351- 721021
- 811010
- 95999
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes190924- 67901