tiesittäkö

ennen kuin tehitte testin että nyt plussaatte..onko kellään näyttänyt kauan aikaa ensin negaa ennenkuin tuli plussa?siis kun teillä menkat oli myöhässä niin kauan meni et plussa tuli..
onko teillä ollu minkälaisia oireita vai onko ollu ollenkaan?
kiitti jos joku viittii vastata..=)
6484
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

melkhein ollenkhaan, mutta khyl se alle viidessä minnuutissa näyttää sen plussan ja itse asiassa jo sillon kun virtsa kulkee sitä liuskaa pitkin. et ei ole ollu negoja ja sit yhtäkkii plussa ja samana päivänä näyttäny plussaa kun mekkojen ois pitänyt alata, tokan lapsen kohdalla näytti jo päivää ennen kun ois pitäny alata

Äänestä
  • mä sen tajuan että se näyttää negaa sillon viien minuutin päästä jos näyttää...mut pointti oli se että onko se monesti näyttäny negaa ennen kuin plussa on tullu..esim.yhellä tutulla näytti kolme viikkoa ensin negaa ennen ko plussasi!tai kaikkihan ei oo ees saanu sitä plussaa vaan vasta verikokeessa näkyny!

    Äänestä

Eli sain ensin negan kiertopäivänä 30/28 (herkkä clearblue) ja sitten sain 37/28 vahvan plussan. En tehnyt välissä testejä vaan odottelin rauhassa, että menisi enemmän aikaa ja samalla kuulostelin, että alkaako menkat... Nyt odottelen jo synnytystä eli rv 40 1

Äänestä

Mulla oli menkat päivän-pari myöhässä ja tein testin: puhdas nega. menkkoja ei vain kuulunut, ja vein terv.keskukseen testin, kun olivat jo viikon myöhässä: puhdas nega. siellä vielä kysyttiin, koska olis pitäny menkkojen alkaa, ja todettiin, että ahaa niin paljon myöhässä, sitten testi pitää täysin paikkaansa, en ole raskaana. tästä vielä vajaa viikko eteenpäin, heräsin aamulla, ja oli vaan vahva tunne et raskaana ollaan, hain testin ja pamahti kaks vahvaa viivaa! nyt rv 23 menossa ja poju potkii masussa kovasti, halusi vaan pitää meitä jännityksessä pidempään.. =)


mitään muita oireita ei siis ollut, kuin menkkakivun tapaista särkyä ja ihmeellistä painontunnetta alavatsalla. välillä pikkusen nipisteli. ja sinä aamuna kun olin varma raskaudestani, rinnat olivat aivan turvoksissa ja kauan jo olleet kipeät. eli siis aika tavanomaisia tuntemuksia, mitä yleensä ennen menkkojakin.

Äänestä

että olin raskaana, tein apteekin testin joka oli negatiivinen eikä muuttunut minnekkään (menkat oli jo myöhässä) sitten muutaman päivän päästä kävin neuvolassa tekemässä ja siellä sanottiin et negaa näyttäs, sitten heeei, hetkinen... taitaakin tulla plussa.. sitten kävi varmistamassa ja raskaana sitä oltiin :D

Äänestä
  • kierto,n.23-26 päivää.ovis n.10-12kpllä. ekasta lapsesta tein plussatestin kp 28.toisesta negan 29,haamun 30kp,ja vauvahan sieltä tuli. nyt kolmannesta maltoin odottaa ja tein testin vasta kp 33,olin varman plussasta ja katsoin kun pissa värjäs testin ja saman tien vahva viiva.ei tarvinnu odottaa minuuttiakaan :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kjkjgkh kirjoitti:

ennen kuin tehitte testin että nyt plussaatte..onko kellään näyttänyt kauan aikaa ensin negaa ennenkuin tuli plussa?siis kun teillä menkat oli myöhässä niin kauan meni et plussa tuli..
onko teillä ollu minkälaisia oireita vai onko ollu ollenkaan?
kiitti jos joku viittii vastata..=)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu