Tarttukaa päivään ja ajatelkaa TOWERIT!

Tässä markkinatalouden paratiisissa asuminen vaatii osaamista ja jonkin asteista älyn käyttämistä. Onhan se haasteellista elää Suomessa, jossa verotus syö myös keskituloisen tuloista suuren osan. Ostovoima on heikkoa. Tällaisessa kurimuksessa tulee TALOUDEN ja ERITYISESTI PERHESUUNNITTELUN oppien OLLA HALLINNASSA!

Perhe-elämä. Tuo auvoisuuden antoisa tila. Rakkauden hedelmä kruunaa parisuhteen, ainakin jos on rahaa. Vappujuhlissa jututin akateemisia n. 30-vuotiaita naisia. He olivat lapsettomia ja suuri osa myös sinkkuja. Kyllähän sen ymmärtää, että menestyvillä on elämässä muutakin sisältöä kuin kakkavaippojen vaihto ja 24h hotellipalveluiden tarjoaminen pyyteettä. Nämä naiset takovat uraa vielä seuraavat 5 vuotta. Minusta perhe-elämä ei ole hassumpi tapa elää, mutta siinä onnistuminen vaatii taloustaitoja... Seuraavassa ehtoja onnistumiseen.

Talouden raha-asioiden tulee olla kunnossa. Monilla vaan ei ole. Kaikki elämän suuret ja riskialttiit ponnistelut ajoitetaan samaan aikaan. On asunnon ostoa. Monet ostavat tänä päivänä hyvin KALLIIN ASUNNON SUHTEESSA KÄYTÖSSÄ OLEVIIN TULOIHIN. Hermot ovat kireällä, rakennetaan omakotitaloa vaikka ei osata.

Me Ernan kanssa olemme panostaneet elämästä nauttimiseen. Valtaosa tuloista menee kulutukseen tai säästöön. Aivan miten vain haluamme. Harrastusten hinta ei ole ongelma, koska toisen palkka jää kokonaan yli joko säästöön tai kulutukseen. Suuressa osassa harrastuksiamme käy toimitusjohtajia, sekä muita elämässään onnistuneita. Heidän kanssaan on mukava olla tekemisissä ja asioida. Ketään ei ole ns. pers'auki. Raha-asiat ovat heillä kaikilla kunnossa ja heidän yrityksensä tekevät miljoonien eurojen liikevaihtoa.

Kannattaa siis miettiä mitä tekee missäkin vaiheessa. Yksi asia on varma: tee asiat ajoissa, ettei sitten käy niin että jotain jää tekemättä. Niin mekin. Olemme vielä varsin nuoria, mutta asuntokin on jo maksettu. OKEI, ei ole iso lukaali, mutta jää rahaa kesämökkiin ja kalliisiin autourheiluharrastuksiin. Erna voi vaikka Golffata tai harrastaa hintalappuja suuremmin tuijottamatta. Matkustamme, nautimme hyvästä seurasta ja ruuasta! MAISKIS! Maksakaa te velkaa ja älyttömiä korkoja! HÄHÄHÄ ÄHÄHÄHÄH!

ps. Huhuavat, että siellä HKI-keskustan K-Extrassa (kaivopuiston vieressä, Ullanlinna) laitetaan sinne alennuskoriin vanhentuvat tuotteet tasan kello 11:10. NYT KÖYHIS URBAANI "Helsingin palvelut ja kulttuuri kusetettu" MENE ÄKKIÄ JONOTTAMAAN urbaani-köyhä! ÄHÄHÄHÄHHÄHÄ! Eräs opiskelijatuttuni kertoi että näiden alennuskorien äärellä käydään joka aamupäivä oikein kunnon kisaa, kun suurvelkaiset tappelevat -30% alennetuista eineksistä! HÄHÄHÄHÄHÄHÄ!
341321
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 34

Vanhimmat

Olet joutunut muuttamaan masalaan asti rivitaloon halvan asunno perässä jotta sinulle jää rahaa harrastaa ja matkustaa. Minä asun OK-talossa helsingissä jasilti minulla on rahaa harrastaa ja matkustaa. Minusta kyllä nyt pahasti haiskahtaa että olet persaukinen Pendeli-Paavo.

Äänestä

Ihankuin olisin lukenut tämän oksennuksen jo monesti aiemminkin. Ei ei Ketis, et sinä tältä palstalta saa sympatiaa lapsettomuudestasi. Et millään ilveellä saa tehtyä lapsettomuudesta hyvettä, vaikka kuinka kiemurtelisit ja perustelisit.

Tuossa noin alkuhätiin sinulle sopivampia palstavaihtoehtoja, täällä puhutaan asuntojen honnoista, jos et ole vielä sitä huomannut.

http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=116&conference=694&subcat=1024

http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=1000000000000005&conference=4500000000001917&subcat=3297

http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=116&conference=4500000000000394&subcat=1013

Äänestä

käytämme kimppakyytiä, naapurin mairet ja muu pendelöinti jengi on fantsua seuraa!
BUUUAHHHAA AA AAAA ;)

S-Ä-Ä-L-I-T-T-Ä-V-Ä-Ä!

Äänestä

masalassa änkee 6hlöä, 5 hengen autoon PENDELÖI SIINÄ SITTEN! JA HESALAISET NAURAA TOUHULLE! BUUUAAHAAAA BUUUAAHAA IMBE!

ME VARAKKAAT, MEILLÄ ON VARAA, TALOUDEN ja ERITYISESTI PERHESUUNNITTELUN oppien OLLA HALLINNASSA! VOI SA#T¤NA,S-Ä-Ä-L-I-T-T-Ä-VÄ-Ä-Ä:)

HERÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄ !

Ps. bensan hinta nousee, onko vielä varaa käydä espoon kirjastossa?;)

Äänestä
  • Tässä pudottava käsite arvon "HKI muka rikas >1000 eur tuloista väh. lainoihin


    E T Ä T Y Ö

    Suuressa konsernissa, jossa työn tekemisen paikka ei ole ratkaiseva VAAN _TULOKSET_

    HÄHÄHÄÄHÄHÄH!

    Äänestä

  • Kun otit tuon perhesuunnittelukohdan esiin niin OSUI JA UPPOSI! Eikö kikki pysynyt rauhallisena. Onko nyt uuserperhe ja TOURAN!

    HÄHÄHÄHÄH! ELÄMÄNSÄ VOI PILATA MONELLA TAPAA JA YHKSI NIISTÄ ON JUURI UUSPERHEHELVETTI! HÄHÄHÄ

    Äänestä

  • UUUH_KetoPelto¨ kirjoitti:

    Kun otit tuon perhesuunnittelukohdan esiin niin OSUI JA UPPOSI! Eikö kikki pysynyt rauhallisena. Onko nyt uuserperhe ja TOURAN!

    HÄHÄHÄHÄH! ELÄMÄNSÄ VOI PILATA MONELLA TAPAA JA YHKSI NIISTÄ ON JUURI UUSPERHEHELVETTI! HÄHÄHÄ

    Myös arkiautolla otetaan vähintään se vauhti mitä noissa nopeusrajoitusläpysköissä lukee. Mitä sitä köyhäilemään ja hidastelemaan.

    BBUUUUUAHHHHHHHHAAAAA AAA AA A!

    Mut kerro lisää noista johtajista ja menestyjistä, niin SAADAAN NAURAA:D

    MILLÄ SÄ "BRASSAILET" NIILLE? vanhalla tarkalla, akalla rivarinpätkällä vai millä. TOISET NE VAAN TIENAA:)

    Äänestä

  • UUUH_KetoPelto¨ kirjoitti:

    Tässä pudottava käsite arvon "HKI muka rikas >1000 eur tuloista väh. lainoihin


    E T Ä T Y Ö

    Suuressa konsernissa, jossa työn tekemisen paikka ei ole ratkaiseva VAAN _TULOKSET_

    HÄHÄHÄÄHÄHÄH!

    INEX...

    HÄH HÄH HÄÄ

    "Tulokset" todellakin ratkaisee, nimittäin se miten paljon ehtii keräillä vuoron aikana ettei bonukset tipu..

    Voihan sitä konserniksikin kutsua, iso se on ainakin. Miettikää nyt, töissä eräässä suomen suurimmista konserneista, joka kaiken lisäksi on niin vakaalla pohjalla ettei suhdannevaihtelut juuri tunnu...

    Ketopelto WINS!!!111one!!

    Äänestä

  • Elämässä pitää olla jännity... kirjoitti:

    Myös arkiautolla otetaan vähintään se vauhti mitä noissa nopeusrajoitusläpysköissä lukee. Mitä sitä köyhäilemään ja hidastelemaan.

    BBUUUUUAHHHHHHHHAAAAA AAA AA A!

    Mut kerro lisää noista johtajista ja menestyjistä, niin SAADAAN NAURAA:D

    MILLÄ SÄ "BRASSAILET" NIILLE? vanhalla tarkalla, akalla rivarinpätkällä vai millä. TOISET NE VAAN TIENAA:)

    esimerkkejä? ILOA PÄIVÄÄN, BBBUUUUUAHHHHAAAA

    Äänestä

  • jotain.. kirjoitti:

    esimerkkejä? ILOA PÄIVÄÄN, BBBUUUUUAHHHHAAAA

    - Oman alani korkealla referenssein CV:ein yms. todeistettua osaamista
    - Teen rahat käteen projekteja (hui) eli viraapelia
    - Vaimoni on varsin kaunis, kaikki mitat selvästi yli keskiarvon kuten kohdallani! HÄHÄHÄ

    Äänestä

  • UUUH_KetoPelto¨ kirjoitti:

    - Oman alani korkealla referenssein CV:ein yms. todeistettua osaamista
    - Teen rahat käteen projekteja (hui) eli viraapelia
    - Vaimoni on varsin kaunis, kaikki mitat selvästi yli keskiarvon kuten kohdallani! HÄHÄHÄ

    brassailtavaa, tuolla koulutuksella vain pikkuisen yli normaali työläisen palkka käytössä?

    Etkös sinä ole vähän niinkuin persaukinen tossa porukassa jossa mukamas liikut, miltä se tuntuu?

    Ei tuolla 3k/kk paljon juhlita, vai mitä mieltä olet?

    Oletko kertonut niille bendelöinti ja kimppakyyti harrastuksista ja opettanut miten ostetaan liiteristä halvalla ruokaa 700e/kk ja syödään laadukkaasti tai muuta köyhän elämästä?

    Äänestä

  • tossa jotain.. kirjoitti:

    brassailtavaa, tuolla koulutuksella vain pikkuisen yli normaali työläisen palkka käytössä?

    Etkös sinä ole vähän niinkuin persaukinen tossa porukassa jossa mukamas liikut, miltä se tuntuu?

    Ei tuolla 3k/kk paljon juhlita, vai mitä mieltä olet?

    Oletko kertonut niille bendelöinti ja kimppakyyti harrastuksista ja opettanut miten ostetaan liiteristä halvalla ruokaa 700e/kk ja syödään laadukkaasti tai muuta köyhän elämästä?

    EI OLE KIVA OLLA PERSAUKISENA MENESTYVIEN JA RIKKAIDEN JOUKOSSA:) BUUUUAAAAHHHHAAAA

    Äänestä

  • koska on laitonta laittaa 6 henkilöä 5 hengen autoon edes tilapäisesti (jos sillä siis ajetaan).

    Äänestä

Otan osaa puolestasi, koska:
- sinulla ei ole lapsia ja kuolet yksin
- asut hikisessä rivarissa taloyhtiön armoilla
- Vaimosi ei ole vieläkään vaihtanut nimeään

Äänestä
  • "kavereita" toimitusjohtajia, sekä muita elämässään onnistuneita. Heidän kanssaan on mukava olla tekemisissä ja asioida. Ketään ei ole ns. pers'auki. Raha-asiat ovat heillä kaikilla kunnossa ja heidän yrityksensä tekevät miljoonien eurojen liikevaihtoa.

    Voihan se brassailla et ernan tili jää kokonaan käyttöön, mahtaa toimitusjohtajat NAURAA tolle per¤aukiselle imbelle. BUUUAUUUUAAAAHAAAA

    Äänestä

Raha-asiat ovat heillä kaikilla kunnossa ja heidän yrityksensä tekevät miljoonien eurojen liikevaihtoa.

Miten iso liikevaihto tekee rikkaaksi??
Olen aina luullut, että se on tulos??
Olenko väärässä vai sinä tyhmä?

Äänestä

Oijoi, tuularit möyhensivät MAISKIS-miehen alta aikayksikön, että karvat pöllysivät. Nyt Namnam-håkani korisee perseeseen vedettynä ojan pohjalla. Puolustakaa nyt joku edes Masalan IMPOA, edes Olvi Kuuspakki? - Ketoperseen kaksoisveli?

Äänestä
  • Kato täältä tulee pelit ja v.... joilla pistetään matalaksi 90% silläkin osastolla. Löysää ei ole kuin pyörän kumit ja niihinkin saadaan ilmaa nopeasti laadukkaalla kompressorilla.

    Äänestä

  • UUUH_KetoPelto¨ kirjoitti:

    Kato täältä tulee pelit ja v.... joilla pistetään matalaksi 90% silläkin osastolla. Löysää ei ole kuin pyörän kumit ja niihinkin saadaan ilmaa nopeasti laadukkaalla kompressorilla.

    LOPULLISESTI. Viekää pois, Niuvanniemeen!!!

    Äänestä

Ketopelto kirjoittaa:
ps. Huhuavat, että siellä HKI-keskustan K-Extrassa (kaivopuiston vieressä, Ullanlinna) laitetaan sinne alennuskoriin vanhentuvat tuotteet tasan kello 11:10. NYT KÖYHIS URBAANI "Helsingin palvelut ja kulttuuri kusetettu" MENE ÄKKIÄ JONOTTAMAAN urbaani-köyhä! ÄHÄHÄHÄHHÄHÄ! Eräs opiskelijatuttuni kertoi että näiden alennuskorien äärellä käydään joka aamupäivä oikein kunnon kisaa, kun suurvelkaiset tappelevat -30% alennetuista eineksistä! HÄHÄHÄHÄHÄHÄ!

Todellisuus: Keto itse säästi PUHEIDENSA MUKAAN jopa työpaikkaruokailusta, jotta sai velkansa ylipienestä asunnosta maksettua.

JOHTOPÄÄTÖS: Keto myöntää virheellisen toimintansa menneisyydessä, jota kesti koko lainanmaksuajan. Tuon ajan jättämät arvet loistavat hänen kirjoituksistaan tänä päivänä. MIKÄ TRAUMA JA SURKEA KOHTALO.



HÄÄHÄÄHÄÄÄHHÄÄÄ HÄÄHÄÄHÄÄÄÄHÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄ

Äänestä

Ootko muuten ylioppilas? Ehkä on tullut jo ilmi jossain kirjoituksessasi, mutta kaikkia (tai oikeastaan yhtäkään) en ole jaksanut lukea loppuun?

Äänestä
  • Tuli käytyä, mutta pilkoin kurssit. En ole kirjoittanut kertaheitolla.

    Äänestä

  • UUUH_KetoPelto¨ kirjoitti:

    Tuli käytyä, mutta pilkoin kurssit. En ole kirjoittanut kertaheitolla.

    oikein masalan lukkio, tunnettu kovasta tasostaan...?

    Äänestä

  • koulusi kirjoitti:

    oikein masalan lukkio, tunnettu kovasta tasostaan...?

    kirjoittaa? Tulokset ratkaisee, samat kokeet kaikilla. Jos vedät perähikiän lyseosta 6 ällää (vai paljonko niitä nykysin voikaan olla?) tai jostain v*tun ressusta 6 A:ta niin kumpiko on kovempaa valuuttaa pääsykokeissa?

    Äänestä

  • koulusi kirjoitti:

    oikein masalan lukkio, tunnettu kovasta tasostaan...?

    Sielläpä minä

    Äänestä

Joku koijari jo ehti lainata OK:n nimmaria, ÄHÄHÄHÄ, siitä vaan jos siltä tuntuu. Mutta kylläpä on ketis iskenyt oikein kultasuoneen tänään, liekö tuo otsikko "tarttukaa päivään" syynä, BYÄÄHÄHÄHÄHÄHÄ.

Ei paljoa tartuta touran-perheessä muuhun kuin kakkivaippaan ja kauppakassiin. Monesti ihmettelen etenkin naispuolisten jaksamista, noh, pikkujouluissahan ne patoutumat usein purkautuvatkin, ÄHÄHÄHÄ. Mikäs, kivahan se on lähimmäistä välillä auttaakin, ÄHÄHÄHÄH.

Vielä palstan viime päivien sävystä: selvästi näkee, että nouseva korko ja asuntomarkkinoiden mahdollinen jäähtyminen syö miestä. Ei näköjään ole osattu mitoittaa taloutta OIKEIN. Luotetaan arvonnousuun, ÄHÄHÄHÄH, korkojen tiettyyn tasoon - ei ne yli vitosen voi nousta, ÄHÄHÄHÄH.

Melkein käy sääliksi, mutta ei ihan, ei pidä olla IMBE vaan käyttää AIVOJA.

Äänestä
  • ratoksi naureskelen ja kirjoittelen täällä:)

    Kiva katsoa mitä se vastaa, jos vastaa. BUUUAA...

    jatkoa seuraa katsotaan vastaako;)

    Äänestä

  • käyt palstalla? Itse käyn oikeastaa kiusaamassa ketistä ja palauttamassa sen maanpinnalle, sekä katsomassa lainojen koron;) se on ainoa mikä pitää palstalla paikkansa eli 99% palstalla on täyttä pask#a, jonka varmaan kaikki keskustelijat käsittää. Sitten yksi True Olvi Kuuspakki vinkuu täällä, Taas käy koukkuun. Oletko ainoa joka uskoo kaiken palstalla?

    Lopuksi vielä "kuuluisa lopetus" Melkein käy sääliksi, mutta ei ihan, ei pidä olla IMBE vaan käyttää AIVOJA.

    Äänestä

entäs jos erna lähtee, miten pärjäät ja mitä jää?

Millasta hintaa ajattelit masalan mörskästä pyytää, et sen kehtais "paremmissakin piireissä" ilmoittaa?

Vai menetkö VUOKRALLE? BUUUAAHHHAAAA

Äänestä
  • et tärkeitä projekteja menossa!

    BUUUUAHHHAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA:)

    Äänestä

  • Saan puhdasta käteistä n. 100 000 eur. Lisäksi yhteiset säästöt jaetaan. Sijoitukset ovat omissa nimissä. Tällaista ei ole näköpiirissä. Makuukamarista kuuluu edelleen UUUH... sielläkin paukut ovat "vähintään riittävät"

    Äänestä

  • UUUH_KetoPelto¨ kirjoitti:

    Saan puhdasta käteistä n. 100 000 eur. Lisäksi yhteiset säästöt jaetaan. Sijoitukset ovat omissa nimissä. Tällaista ei ole näköpiirissä. Makuukamarista kuuluu edelleen UUUH... sielläkin paukut ovat "vähintään riittävät"

    No tolla 100 000e ei saa kuin yksiön tai vanhan kaksion, toivottavasti säästöissä ja sijoituksissa on enemmän rahaa;) VARAKKAAKSI SE EI VALITETTAVASTI RIITÄ;)

    Kannattaisi muuten seurata ero jakoja nykyään, ei taida paljon painaa kumman nimissä omaisuus on, kun on asuttu tarpeeksi kauan yhdessä;)

    Oletteko naimisissa vai katseletko vielä tuleeko se elämän nainen jostain vielä vastaan, vai saitko rukkaset ja olet heikoilla jäillä ja mennään ernan mukaan:)

    Ihmetystä herättää toi teidän varallisuus, onko toi sun mielestä paljon rahaa? Laske kaikki mukaan paljon suurinpiirtein saat? Katsotaan kannattaako hehkuttaa...

    Äänestä

  • tiedä milloin mitta täynnä:) kirjoitti:

    No tolla 100 000e ei saa kuin yksiön tai vanhan kaksion, toivottavasti säästöissä ja sijoituksissa on enemmän rahaa;) VARAKKAAKSI SE EI VALITETTAVASTI RIITÄ;)

    Kannattaisi muuten seurata ero jakoja nykyään, ei taida paljon painaa kumman nimissä omaisuus on, kun on asuttu tarpeeksi kauan yhdessä;)

    Oletteko naimisissa vai katseletko vielä tuleeko se elämän nainen jostain vielä vastaan, vai saitko rukkaset ja olet heikoilla jäillä ja mennään ernan mukaan:)

    Ihmetystä herättää toi teidän varallisuus, onko toi sun mielestä paljon rahaa? Laske kaikki mukaan paljon suurinpiirtein saat? Katsotaan kannattaako hehkuttaa...

    Taitaapi mennä jonnekkin 270 000 VELATONTA. Ja ikää

    Äänestä

  • UUUH_KetoPelto¨ kirjoitti:

    Taitaapi mennä jonnekkin 270 000 VELATONTA. Ja ikää

    VARAKKAAKSI SE EI VALITETTAVASTI VIELÄ RIITÄ;)

    Pudotan teidät luokkaan hyvin toimeen tuleva:)

    Ja mummon varoja en käskenyt laskea mukaan;)

    No minulle riitti tältä päivältä, kirjoitellaan taas, hyvin muuten kirjoitat ;)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


UUUH_KetoPelto¨ kirjoitti:

Tässä markkinatalouden paratiisissa asuminen vaatii osaamista ja jonkin asteista älyn käyttämistä. Onhan se haasteellista elää Suomessa, jossa verotus syö myös keskituloisen tuloista suuren osan. Ostovoima on heikkoa. Tällaisessa kurimuksessa tulee TALOUDEN ja ERITYISESTI PERHESUUNNITTELUN oppien OLLA HALLINNASSA!

Perhe-elämä. Tuo auvoisuuden antoisa tila. Rakkauden hedelmä kruunaa parisuhteen, ainakin jos on rahaa. Vappujuhlissa jututin akateemisia n. 30-vuotiaita naisia. He olivat lapsettomia ja suuri osa myös sinkkuja. Kyllähän sen ymmärtää, että menestyvillä on elämässä muutakin sisältöä kuin kakkavaippojen vaihto ja 24h hotellipalveluiden tarjoaminen pyyteettä. Nämä naiset takovat uraa vielä seuraavat 5 vuotta. Minusta perhe-elämä ei ole hassumpi tapa elää, mutta siinä onnistuminen vaatii taloustaitoja... Seuraavassa ehtoja onnistumiseen.

Talouden raha-asioiden tulee olla kunnossa. Monilla vaan ei ole. Kaikki elämän suuret ja riskialttiit ponnistelut ajoitetaan samaan aikaan. On asunnon ostoa. Monet ostavat tänä päivänä hyvin KALLIIN ASUNNON SUHTEESSA KÄYTÖSSÄ OLEVIIN TULOIHIN. Hermot ovat kireällä, rakennetaan omakotitaloa vaikka ei osata.

Me Ernan kanssa olemme panostaneet elämästä nauttimiseen. Valtaosa tuloista menee kulutukseen tai säästöön. Aivan miten vain haluamme. Harrastusten hinta ei ole ongelma, koska toisen palkka jää kokonaan yli joko säästöön tai kulutukseen. Suuressa osassa harrastuksiamme käy toimitusjohtajia, sekä muita elämässään onnistuneita. Heidän kanssaan on mukava olla tekemisissä ja asioida. Ketään ei ole ns. pers'auki. Raha-asiat ovat heillä kaikilla kunnossa ja heidän yrityksensä tekevät miljoonien eurojen liikevaihtoa.

Kannattaa siis miettiä mitä tekee missäkin vaiheessa. Yksi asia on varma: tee asiat ajoissa, ettei sitten käy niin että jotain jää tekemättä. Niin mekin. Olemme vielä varsin nuoria, mutta asuntokin on jo maksettu. OKEI, ei ole iso lukaali, mutta jää rahaa kesämökkiin ja kalliisiin autourheiluharrastuksiin. Erna voi vaikka Golffata tai harrastaa hintalappuja suuremmin tuijottamatta. Matkustamme, nautimme hyvästä seurasta ja ruuasta! MAISKIS! Maksakaa te velkaa ja älyttömiä korkoja! HÄHÄHÄ ÄHÄHÄHÄH!

ps. Huhuavat, että siellä HKI-keskustan K-Extrassa (kaivopuiston vieressä, Ullanlinna) laitetaan sinne alennuskoriin vanhentuvat tuotteet tasan kello 11:10. NYT KÖYHIS URBAANI "Helsingin palvelut ja kulttuuri kusetettu" MENE ÄKKIÄ JONOTTAMAAN urbaani-köyhä! ÄHÄHÄHÄHHÄHÄ! Eräs opiskelijatuttuni kertoi että näiden alennuskorien äärellä käydään joka aamupäivä oikein kunnon kisaa, kun suurvelkaiset tappelevat -30% alennetuista eineksistä! HÄHÄHÄHÄHÄHÄ!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu