Hei, onko muilla samanlaista ollut raskauden alussa ja vähän pitemmälläkin.. Itsellä alkoi "nuha" eli nenän tukkoisuus ja vuoto varmaan rv:lla 11 ja jatkuu edelleen, osan kyllä itse laitan allergian piikkiin, mutta alkaa huolestruttaan kun nyt viikkoja jo 15 ja "nuha" sen kun jatkuu vaan ja nyt muutaman päivän on alkanut myös kutittamaan ihan hirveesti korvia sisäisesti.. ilmeisesti kutina heijastuu nielusta sillä yhteydessä hän ne ovat..?? Mutta kuka tietää :(
Kun eikö jotkin äidin sairastamat nuhat olekin vaarallisia myös sikiölle??
Kun eikö jotkin äidin sairastamat nuhat olekin vaarallisia myös sikiölle??
Vastaukset 4
Vanhimmat
läpi koko raskauden
turvoksissa, yksi raskausoire. Itselläni nenän tukkosuus alko plussauksesta ja jatkuu edellee( 27 6) ja lääkäri sanonu että siihen auttaa vain ja ainoastaan synnytys... =)
Siis SUURET kiitokset teille ihanat ihmiset!!! Olen vaan ihan perusluonteeltani niin yli huolehtivainen ja ehdein jo ajatella vaiks mitä... Kyllä se tästä sit jois muillakin samantyyppistä vaivaa!! Aurinkoista kesää kaikille palstalaisille ja erityisesti vastanneille!!!
Aloitan aamuni niistämällä pari nenäliinallista joka ikinen aamu ja pitkin päivää on nessut tarpeen. Sama juttu ollut alusta lähtien. Mies myös sanoi, että olen alkanut kuorsaamaan.