Cliossa uudistui viimeksi korimalli ja mitä nuo I, II jne ovat nimen perässä (tällä hetkellä myynnissä olevissa niitä ei ainakaan taida olla). Kiitos!
Kertokaa tyhmälle, milloin
3
821
Vastaukset
- tässä vastaus
Ihan vain vihjeeksi: Jasu voisi kirjoittaa Googleen hakusanoiksi
renault clio wikipedia
ja katsoa, mitä löytyy eli http://en.wikipedia.org/wiki/Renault_Clio
Kerrotaan nyt silti vastauksetkin: I, II ja III ovat mallisukupolvia. I-sukupolvea valmistettiin 1990-1998, II-sukupolvi esiteltiin 1998 ja on tuotannossa edelleenkin. III-sukupolvi esiteltiin II:n rinnalle vuonna 2005.
Suomessa myydään tällä hetkellä sekä III-sukupolven Clioa että II-sukupolven Clio Storiaa. III-sukupolvesta on tulossa juuri myyntiin myös farkkumalli Clio Sport Tourer.
Lopuksi kiperä kysymys: miltäköhän nettisivulta löytyisi tietoa Suomessa myytävistä malleista?- ja avuliaita
taidan sittenkin harkita vielä toisen kerran minkä merkin ja mallin meille hankin. Ties vaikka toi tarttuu jotenkin niistä autoista.
Jasu - Mikä närästää?
ja avuliaita kirjoitti:
taidan sittenkin harkita vielä toisen kerran minkä merkin ja mallin meille hankin. Ties vaikka toi tarttuu jotenkin niistä autoista.
JasuItsehän kysyit;"kertokaa tyhmälle".
Joku vastasi;"tyhmälle"
Tässähän sai sitä mitä tilasi,mikä siis tuottaa ongelmia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 244402
Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu333503Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka543394Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu203328Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1232920Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod282670Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1162350Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint122341MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142165Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S331774