Näissä on ajateltu maiseman hyödyntämistä ihan eri tavalla kuin muissa pakettimallistoissa.
Olisiko noista omakotitaloksi, vai ovatko ne enemmänkin vapaa-ajan asuntoja?
http://www.sunhouse.fi/SunHouse_talomalleja_intro.html
Mitä mieltä Sunhousen talomalleista?
4
1892
Vastaukset 4
- Ajatustenlukija
markkinatutkimusmenetelmä se on tämäkin.
Halpa ainakin, mutta oikeastiko odotat täältä järkevää palautetta?
Piilomainosta ja käyntejä nettisivuille ehkä.- en ole muuta
kuin onnellinen maisematontinomistaja, joka ei halua rakentaa tavallista pakettia epätavallisen kauniille tontille.
Odotin mielipiteitä enkä saanut niitä sinulta, joten jospa siirtyisit muille apajille, kiitos. - JussiRakentaja
en ole muuta kirjoitti:
kuin onnellinen maisematontinomistaja, joka ei halua rakentaa tavallista pakettia epätavallisen kauniille tontille.
Odotin mielipiteitä enkä saanut niitä sinulta, joten jospa siirtyisit muille apajille, kiitos.Hienon näköisiä kuvia taloista!
Arkkitehtuuri ulkoapäin hyvin onnistunutta mutta kannattaa muistaa että todellisuus on hieman erinlainen.
Ekaksi yläpohjan eristeet vievät tilaa että ulkokatto voi olla ylempänä ikkunalinjaa mitä näissä kuvissa. Pihalle tulee säädösten mukaan tehdä kaatoja talosta poispäin... jne jne.. mutta matalat talot ovat mieleeni joten olen ihastunut samaan kuin sinäkin.
Elä pistä taloosi maalia vaan tuollaista puunsuojaa niinkuin noissa kuivissa ni on ihqu!
- rakentajat
Olen ihastunut samoihin SunHousin malleihin. Meillä on jokitöyrätontti. Olemme eläkeläispariskunta, joka haluaa rakentaa vielä. Oletteko rakentaneet SunHouse mallistosta? Pidämme modernista tyylistä. Kiitos vastauksesta, jos tämä kysymys nyt enää tavoittaa teitä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo1561441Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.1281160Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset216859- 64782
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus58668- 41617
- 48613
- 52572
Martina avaa suhdettaan
IL 22.7: Martina avaa suhdettaan nuoreen Muhikseen. Nyt on jo vakavaa, on käyty syömässä Itä-Helsingissä. Onkohan muutt187558En osaa kirjoittaa sulle edes anteeksipyyntöä
Koska en tiedä miten voit. Olen hieman kauhuissani ja järkyttynyt, jos olen sinua ahdistanut. Tunteiden prosessointi o29552