Ruotsi-palsta

Tällä palstalla ei tunnuta enää lainkaan kirjoitettavan Ahvenmaasta, kaikki vain kehuvat Ruotsia. Pitäisi varmaan perustaa oma Ruotsi-palsta, niin pääsivät kirjoittamaan oikean paikkaan.
Minä sensijaan lopetan kirjoittamisen tähän, olen halunnut osallistua kotipaikkaani koskevaan kirjoitteluun, mutta Ruotsissa en asu, enkä ole koskaan asunut, joten tunnen olevani väärässä paikassa.
Hyvää kesää kaikille ja tervetuloa käymään tänne Ahvenanmaalle!

3

651

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • puli-ukko

      Kuin myös sinne ahvenanmaalle hyvää kesää & lämmintä.

    • Uffe & Kjell

      Heja Sverige!!!!!!!!!

      Suomi on metsäläisten ja juoppojen luvattu maa.

      Ahvenanmaa on ruotsalainen ja sillä se on niin kaunis.

      Heja Sverige!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    • osaaikaahvenanmaalainen

      Näin siinä usein käy,kaikenlaiset möllöt pilaavat hyvät jutut.Olisipa se ollut hauska lukea kannanottoja esim.Ahvennaiselta.Täytynee vain lisätä saarellakäyntimäärää,ja lukea Gamla Åland tarkemmin,jotta pysyy ajan tasalla.Heippa,toivottaa "osaaikainen"(=n.2kk/vuosi,ympäri vuoden,jo 30vuoden ajan) Ahvenanmaalla matkaillut.

    Ketjusta on poistettu 16 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?

      Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin
      Maailman menoa
      157
      4371
    2. Haluaisitko enemmän ?

      Haluaisitko enemmän kuin ystävyyden ? M-N
      Ikävä
      169
      1591
    3. Vihjeitä kaivatusta

      Mitkä numerot liittyy sun kaivattuun? Osa puhelinnumeroa, kengännumero tai vaikka asuinpaikan koordinaatit (😊)
      Ikävä
      66
      1397
    4. Rakas mussukka

      anna joku merkki itsestäsi. Pyydän.
      Ikävä
      52
      814
    5. Lieksa missä syy?

      Kun viranhaltijat irtisanoutuu tehtävistä? Museonjohtaja irtisanoutunut. Sivistysjohtaja lähtökuopissa ja Lieksan Kiinte
      Lieksa
      124
      777
    6. Martina Jeopardyssa

      Telkusta tulee mainos ohjelmasta, missä vilahtaa Martina. Ai vitsi odotan sitä jaksoa, missä Martina on. Pääsee taas näy
      Kotimaiset julkkisjuorut
      191
      721
    7. En olisi uskonut et

      Suhun tutustuminen toisi elämään näin synkän varjon. Surullista kun luulee löytävänsä rakkautta ja saa vain pahaa.
      Ikävä
      66
      699
    8. Mira Luoti, Vain Elämää

      kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?
      Maailman menoa
      6
      687
    9. miehelle naiselta

      Monen naisen kanssa olet lempinyt, mutta mua et saanutkaan 😉
      Ikävä
      75
      680
    10. Niin pettynyt

      Olen suhun ja siihen ettet koskaan kohdannut reilusti
      Ikävä
      40
      644
    Aihe