Ruotsi-palsta

Tällä palstalla ei tunnuta enää lainkaan kirjoitettavan Ahvenmaasta, kaikki vain kehuvat Ruotsia. Pitäisi varmaan perustaa oma Ruotsi-palsta, niin pääsivät kirjoittamaan oikean paikkaan.
Minä sensijaan lopetan kirjoittamisen tähän, olen halunnut osallistua kotipaikkaani koskevaan kirjoitteluun, mutta Ruotsissa en asu, enkä ole koskaan asunut, joten tunnen olevani väärässä paikassa.
Hyvää kesää kaikille ja tervetuloa käymään tänne Ahvenanmaalle!

3

678

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • puli-ukko

      Kuin myös sinne ahvenanmaalle hyvää kesää & lämmintä.

    • Uffe & Kjell

      Heja Sverige!!!!!!!!!

      Suomi on metsäläisten ja juoppojen luvattu maa.

      Ahvenanmaa on ruotsalainen ja sillä se on niin kaunis.

      Heja Sverige!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    • osaaikaahvenanmaalainen

      Näin siinä usein käy,kaikenlaiset möllöt pilaavat hyvät jutut.Olisipa se ollut hauska lukea kannanottoja esim.Ahvennaiselta.Täytynee vain lisätä saarellakäyntimäärää,ja lukea Gamla Åland tarkemmin,jotta pysyy ajan tasalla.Heippa,toivottaa "osaaikainen"(=n.2kk/vuosi,ympäri vuoden,jo 30vuoden ajan) Ahvenanmaalla matkaillut.

    Ketjusta on poistettu 16 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      470
      6690
    2. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      198
      3988
    3. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      111
      2553
    4. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      30
      2144
    5. Moraaliköyhä S-ryhmä

      S-ryhmä on kehystänyt Israel-boikottipäätöksen “ihmisoikeuslinjaukseksi”, mutta toteutus paljastaa sen onttouden: valiko
      Tampere
      145
      1515
    6. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      79
      1366
    7. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      86
      1218
    8. Onko kaivattusi

      seksuaalisesti vetovoimaisin ihminen jonka olet ikinä tavannut?
      Ikävä
      68
      1196
    9. Minkä biisin omisit sun kaivatulle?

      Pieni perustelu olisi kiva. ❤️
      Ikävä
      70
      1189
    10. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1119
    Aihe