Pelailen ihan tavallisesti.. sitten jossain vaiheessa maa vaan häviää.. taivas muuttuu mustavalkoiseksi ja pensaat ja puut jäävät osittain näkyviin ja hiastaa ihan tolkuttomasti... tämän tilan saa pois vaan sammuttamalla WoWin / Koneen ja käynnistämällä ne uudestaan.. mistä tämä voisi johtua? Näytöohjain on Nvidia 6200SE Turbocache
APUA!!!!!!!!!!! JA ÄKKIÄ :P
mitä helve...
5343
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Tarkista että koneen jäähdytys toimii, erityisesti näytönohjaimessa. Tarkista ajurit.
Aja myös repair.exe wowin kansiosta, jossei sinulla ole sitä, niin käy hakemassa blizzun tukisivuilta.
Miten varmasti tuo ongelma katoaa nuilla rohdoilla? :D Olen ostamassa WoWia (tänään) enkä haluaisi kokea
tuota paskaa bugia koko 2kk ta
Pelissä ei ole vikaa, vika on joko koneessasi tai ajureissasi. Kun korjaat omat vikasi, peli toimii.
Koneessa? minkälaisia? :D ai että koneen resurssit ei riitä vai... voiko tuollainen ongelma johtua viruksista? eräässä FPS (First-Person Shooter) pelissä on myös sellainen ongelma että peli sammuu ykskaks ja windows näyttää samalta kuin Viansietotilassa.. eli värit on päin helvataa.. siihenkin auttaa vaan koneen uudelleen käynnistys (en tiedä muita keinoja ^^ )
Itselläni on ilmennyt samaa ongelmaa ajoittain. Olen melko varma että vika johtuu näytönohjaimen ylikuumenemisesta, sillä ainakin minulla vikaa esiintyy vain pidempien pelisessioiden jälkeen.
Omistan myös _valitettavasti_ itsekin turbocache-kortin, jolla aion mitä pikimmiten heittää vesilintua. Ajureiden päivittäminen ei minulla erityisesti auttanut, mutta sitä kannattaa ehdottomasti kokeilla, kuitenkin asian luultavasti ratkaisee näytönohjaimen jäähdytys.