kitaristi,ihan menee kylmät väreet iholla kun se soittaa sillai lujaa rokkia.Ja tekee niitä temppuja kitaralla ja hallitsee soiton samalla.
Kuka muu ei pysty samaan
Karismakin puraa
Onneksi taas pian näkee ne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Costello on taitava
5
1045
Vastaukset 5
- Mister XXX
soittaa hienosti omia ja muiden biisejä. on Popedan lisäksi soittanut Hanoi Rocksissa, Sleeppareissa, Turo`s Hevi geessä, Sensuurissa ja Remun kanssa jne jne. Vissiin soitellut joittenkin ulkomaan elävien kanssa. miehen soittotaidot on huomioitu Japanilaisissa ja Englantilaisissa rock-alan julkaisuissakin. Tehnyt paljon keikkoja Popedan ja Paten kanssa. Lisäksi soolokeikkaillut monasti. Käynyt soittelemassa Japanissa, Libanonissa, Ruotsissa,Englannissa jne.
Säveltänyt musaa musikaaleihin ja tv-ohjelmiin. Tuottanut Dave Lindhomin, Paten, Popedan ja Yö:n levyjä muunmuassa. Pyörittänyt vuosia omaa studiota. Saanut poikansakin soittamaan rockia!
On hyvin karismaattinen, mukavan oloinen, hauska,hymyileväinen, huumorintajuinen, hieman vaatimatonkin persoona...Säveltänyt biisejä Paten sooloille, Yö:lle jne. ja lukuisat Popdan hittibiisit on Costin sävellyksiä...Hänellä on myös mainio lauluääni. Merkittävä kaveri Suomen rock historiassa...- Mä vaan
melkoinen showmies/osaa ottaa yleisön hienosti ja soittaa taitavasti sitä kuusikielistä.
- guitarist68
Costello on hyvin keskinkertainen kitaristi mutta istuu tyyliltään Popedaan hyvin. Soitto jättää kyllä kylmäksi ja ei mitenkään huippu. Keskinkertainen, siis.
- Kitaristi 68
Costi on soittajana tosi kova joita on maailmassa tuhansia, mutta lahjat musiikkiin on todella mahtavat. Osaa viisuja rakentaa ja saveltaa ja sanoittaa.Harvalla Suomessa on nuita taitoja tehda yhta mahtavia rokken roll ralleja.
- stide stupädä
Säveltäjänä ja sovittajana on huippumies. Esim. tää Mäydäy biisi, alkuperäsen version kuulee korvilla, mutta Popedan versio tuntuu luissa ja ytimissä. Ja se on taito jolla materiaalista saadaan huipputavaraa. Siihen vielä maailman parhaan laulajan laulua, niin tulos on huippuluokkaa.
Costin ja Petanderin biisit on vähän erilaisia. Costin soittotapa on hakkaava, kun taas Petskun ei.
Semmosen havainnon olen tehnyt jotta esim. Kellot lyö biisi, tuntuu kuin siinä olisi yritetty tehdä Final countdownista omaa versiota, mutta hups tulikin ihan oma biisi? Sanatkin on vähän samaa kamaa? Ja sitten tää Kuutamohullu, sehän on kun Eppu Normaalin Urheiluhullu? "näin ulvoo kuutamohullu, semmon must on tullu" "must on tullu urheiluhullu, must on tulluu, urheiluhullu". Toivoisin kuitenkin jotta käyttäisi jonkun hittikorvamiehen apua, jotta tämmöset Kersantti Karoliinan tai Joutsenlaulun kaltaisista biiseistä saisi kuunteleva, keikoilla käyvä, levyjä ostava kansa kaiken mahdollisen irti!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1161477
- 50960
Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r146754Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi
Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....50746- 70676
- 67626
- 53617
- 59596
Onko Sofia jälleen jätetty?
Moni asia viittaisi siihen, että hän on jälleen sinkku.118550Rekat seisovat dieselin hinnan takia . Ala ei kestä tällaista hintatasoa, sanoo yrittäjä .
EU:n kallein diesel on kova paikka kuljetusalalle. Ajoja on jätetty ajamatta kannattavuusongelmien vuoksi, sanoo alan e118533Mies, näetkö minut myös
Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?20500- 5488
Voiko se ikinä toimia
Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het32488- 55478
- 34477
Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?
Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?118466- 49457
Mitä jos...
Susta tykätään poikana enemmän, kun tyttönä? Miten asian käsittelet tai otat tiedon vastaan? T nainen gubetellija herät142453- 42420
- 4419