samanlaisiako?

Olen syntynyt 12.11. Tuttavani on tismalleen samana päivänä mutta eri vuonna. Minä en kestä tätä tuttavaani, menee aivan hirveästi hermot lähes joka kerta kun näen hänet.

Olenkin miettinyt että olemmeko liian samanlaisia vai mikä ihme tökkii. Ystävämme pitävät meistä molemmista mutta meillä kahdella on välillämme niin paljon negatiivista energiaa ettei ole tosikaan. Koskaan en ole tuntenut tällaista vstenmielisyyttä ketään ihmistä kohtaan.

Oikein puistattaa ajatus että joutuisin hänen kanssaan juuri nyt puheisiin.... Eikä luulisi olevan lapsellisuudesta kiinni koska molemmat olemme yli 20 - vuotiaita.
8826
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Eroavaisuudet teidän kahden Skorpionin kesken johtuvat varmaankin teidän eri kuumerkeistänne tai nousevasta merkistä ja muutenkin teidän koko kartoistanne. Tästä löytyisi yksi selitys siitä, miksi teidän luonteenne poikkeavat niin selvästi toisistaan.

Äänestä
  • Käsittääkseni nouseva merkkini on kala, tuttavani on syntynyt Tampereella vuonna 1979...

    Voi olla että juuri tuossa on syy, se vaan on niin erikoista miten molemminpuolinen negatiivinen lataus on käsin kosketeltavissa. Toki molemmat yritämme käyttäytyä, mutta välillä se on niin lähellä, ettemme ole toistemme kurkuissa kiinni.

    Kummallista..

    Äänestä

  • Mun nouseva on jousimies, aurinko skorpioni ja kuu kalat.

    Tuttavani syntymäkellonaikaa en tiedä.

    Äänestä

Ihan samaan ongelmaan olen törmännyt eli yleensä minua inhottavat skorpioni merkkiset työkaverini, en tiedä miksi mutta näin vain on.
Mielipide eroja on heidän kanssaan jatkuvasti ja koen että jokainen yrittää pomottaa toistaan senkun kerkii ..huh huh ...
Ja eräs skorpioni työkaveri käytti luottamustani häikelemättömästi hyväkseen valehdellen kaikenlaista ja nyt en halua edes kuulla hänen nimeään. Mutta samanlaisia ongelmia on mm. neitsyeiden kanssa.

Äänestä
  • Sama täällä, mun mustalla listalla on sekä skorpioni-, että neitsyt naiset. Neitsytnaiset tuntuu jotenki nii pinnallisilta, yli-iloisilta ja huomionhakuisilta et ne ei tunnu olevan koskaan omia ittiään.

    Äänestä

oonki syntynyt 12.11 klo 11.12.
Oikeesti!!!!!!

Äänestä

Skorpionien on kaikista vaikeinta tulla toimeen yhtä hyvän kanssa kuin itse on. Se on se ikuinen kilpailuvietti. Ite olen skorppari ja omistan vielä kaksoissisaren, voit kuvitella mitä lapsuus oli... Aina sai pelätä skorpparin vihaa, juonia, ja voittoyrityksiä... Itse olen rauhallisempaa sorttia, mutta siskoni ei voinut sietää jos minä sain enemmän huomiota jossain asiassa, olin parempi urheilussa tms... En muuten voi sietää muita skorppioninaisia, jotenkin saan kans niin huonoja viboja niitten todellisesta luonteesta jota ne ei pysyty multa peittämään. Et siis ole ainut ja inhosi on täysin normaalia :)

Äänestä
  • Luulen että negatiiviset tunteet johtuvat samanlaisuudesta. Edesmennyt isäni oli skorppari kuten minäkin. Pystyimme elämään saman katon alla mutta molemmat ärsyyntyivät toisistaan koko ajan. Olen näin jälkeenpäin ajatellut että se johtui siitä että pustyimme lähes lukemaan toistemme ajatukset ja kuitenkin molemmat olisivat halunneet säilyttää tietyn salaperäisyyden.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


12.11 kirjoitti:

Olen syntynyt 12.11. Tuttavani on tismalleen samana päivänä mutta eri vuonna. Minä en kestä tätä tuttavaani, menee aivan hirveästi hermot lähes joka kerta kun näen hänet.

Olenkin miettinyt että olemmeko liian samanlaisia vai mikä ihme tökkii. Ystävämme pitävät meistä molemmista mutta meillä kahdella on välillämme niin paljon negatiivista energiaa ettei ole tosikaan. Koskaan en ole tuntenut tällaista vstenmielisyyttä ketään ihmistä kohtaan.

Oikein puistattaa ajatus että joutuisin hänen kanssaan juuri nyt puheisiin.... Eikä luulisi olevan lapsellisuudesta kiinni koska molemmat olemme yli 20 - vuotiaita.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu