kauanko menee kaiverruksissa?

..............................

kauanko menee suunnilleen kun kaiverruttaa kihlasormukset? tarkoitus on mennä juhannus aattona ja jos käy liikkeessä esim maanantaina kun aatto on perjantai niin saako sormukset jo torstaina,osaako joku neuvoa?

kiitos

5

1091

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • :):).)

      se vähän riippuu paikasta ja kuinka kiire heillä on.
      Suurimmissa kaupungeissa varmaan on ruuhkaa...

    • lkdjash

      luvanneet toisillenne luvata luvata mennä naimisiin ja nyt siis lupaatte juhannuksena luvata mennä naimisiin? Juhannuksen jälkeen olette jo paljon lähempänä avioliittoa, kun silloin on jäljellä enää yksi purettavissa oleva lupaus, lupaus mennä naimisiin? Sietäähän sitä juhlia.

      Oikeasti kihlaus tapahtui silloin kun sovitte menevänne kihloihin. Voittehan tietysti kaivertaa somuksiinne minkä päivän tahansa ja juhlia kihlajaisia vaikka sitten juhannuksena.

    • joooooooooosaa

      eli meillä meni kaiverrutukseen se 20min ...kerettiin shampanjapullo käydä ostamassa sillä välin.

    • ----

      Kun kultasepänliike teki kaiverrukset koneellisesti, saimme sormukset takaisin tunnissa. Käsin tehtyjä kaiverruksia saimme muistaakseni odottaa lauantaista maanantaihin.

    • nopeastikkin

      Ostimme sormukset viime lauantaina lähimmästä kaupungista. Varmistimme etukäteen soittamalla liikeestä kaiverruksen saamisen samalle päivälle. Saimme todella hienosti tehdyt kaiverrukset puolessa tunnissa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

      Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
      Maailman menoa
      149
      3989
    2. Hei! Halusin vain kertoa.

      En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso
      Tunteet
      13
      3667
    3. Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd

      Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai
      Maailman menoa
      52
      2999
    4. Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?

      Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani
      Rakkaus ja rakastaminen
      12
      2992
    5. Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa

      Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl
      Maailman menoa
      145
      2561
    6. Teboili alasajo on alkanut

      Niinhän siinä kävi että teebboili loppuu...
      Suomussalmi
      58
      2369
    7. Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?

      Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist
      Ikävä
      28
      2033
    8. "Sanna Marinin kirja floppasi", kertoo eräs median otsikko

      "Miljardien tappio - Sanna Marin vaikenee", kertoo toinen otsikko. Marin ei siis siinä kirjassaan kerro sanallakaan For
      Maailman menoa
      107
      1485
    9. Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen

      Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es
      Maailman menoa
      63
      1344
    10. Pystyisitkö pitämään

      Näppejä erossa jos tulisi siihen tilaisuus
      Ikävä
      23
      1237
    Aihe