mistä tietää?

tämä on siis aivan vakava viesti.olen kypsä kirjoitusvirheuden korjaajiin ja epäilijöihin!
olen naimisissa jo 5v.eikä vieläkään harrastettu seksiä!ei kehtaa edes kertoa kelleen!mulla tökkii jotain vastaan.pystyn etenemään pettingiin mutten pahemmin kiihotu.vika mussa vai miehessä?mies ylipainoinen.en koskaan lähestynyt naista.kiihotun kun näen naisten hyväilevän toisiaan ja näen erottisia unia molemmista sukupuolista.olenko bi/lesbo?mieheni kiistää olevansa homo (jäikin juuri kiinni suhteesta naisen kanssa että tuli sekin todistettua)
3593
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

äijäsikin käy vieraissa,enkä ihmettele.Et kyllä tunnu kovin älykkäältä,ja kuka käyttää sanaa petting!!!
Ja tämä oli siis aivan vakava viesti.

Äänestä
  • sun v...u!!!!! haloo onko kaikki kotona siellä päässä????

    Äänestä

Oletko harkinnut käyväsi seksuaaliterapeutilla? Mietin vain, että joskus ongelma on siellä omien korvien välissä (vääristynyt kuva seksistä/omasta seksuaalisuudesta --> ei jostain syystä uskalla harrastaa seksiä tai pitää sitä likaisena), eikä siinä kumppanissa. Jos asia on näin, niin todennäköisesti toimisit samalla lailla myös seuraavassa suhteessasi.

Kuitenkin jos sinusta tuntuu, ettei seksuaalisuutesi ole ongelma (näet kuitenkin seksuaalisia unia) niin ongelma voi hyvin olla ihan vain siinä, ettet tunne miestäsi kohtaan sellaista intohimoista rakkautta, mitä tavallisesti parisuhteeseen kuuluu. Ehkä hän on sinulle enemmänkin ystävä tai veli? Tietenkin, jos seksitön avioliitto toimii molemmille, eikä kummallakaan ole mitään haluja mihinkään suuntaan niin mikäs siinä.

Mutta jos toiveissasi olisi terve seksuaalinen elämä, on eron mahdollisuuttakin mietittävä. Viisi vuotta on jo todella pitkä aika, ja joku voisi jo sanoa, että jos se seksi ei ole tullut osaksi teidän suhdetta jo tähän mennessä, niin se ei kyllä tule koskaan. Nyt on sinulla miettimisen paikka. Lähdetkö korjaamaan omaa seksuaalisuuttasi, teidän yhteistä seksielämäänne vai tunnustatko tappiosi ja siirryt elämässäsi eteenpäin uusia tuulia haistelemaan? Jokatapauksessa jotain kannattaa tehdä, sillä jos kaikki jatkuu samanlaisena, elämäsi (ja seksuaalisuutesi?) valuu tuollaisessa suhteessa hukkaan.

Nyt härkää sarvista ja miettimään omia motiiveja, ja sen jälkeen pitkät keskustelut miehesi kanssa!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


auttakaa pliis kirjoitti:

tämä on siis aivan vakava viesti.olen kypsä kirjoitusvirheuden korjaajiin ja epäilijöihin!
olen naimisissa jo 5v.eikä vieläkään harrastettu seksiä!ei kehtaa edes kertoa kelleen!mulla tökkii jotain vastaan.pystyn etenemään pettingiin mutten pahemmin kiihotu.vika mussa vai miehessä?mies ylipainoinen.en koskaan lähestynyt naista.kiihotun kun näen naisten hyväilevän toisiaan ja näen erottisia unia molemmista sukupuolista.olenko bi/lesbo?mieheni kiistää olevansa homo (jäikin juuri kiinni suhteesta naisen kanssa että tuli sekin todistettua)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu