Varis lemmikkinä

Eilen näin, kun joku aasialainen poika ajeli pyörällä puijonlaaksossa elävä varis niskansa päällä. Siellä se varis käänteli päätään, eli ei ollut mikään täytetty elukka kyseessä. Hullua!
1574
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Maaseudulla pojankossit haki useinkin variksenpoikia pesästä ja kesyttivät ne ruokkimalla kotipihan lemmikeikseen. Samoiten harakka kesyyntyy tällätavalla ihan helposti.
Lienee lintu ollut kimppakyydissä pojan kanssa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jammu kirjoitti:

Eilen näin, kun joku aasialainen poika ajeli pyörällä puijonlaaksossa elävä varis niskansa päällä. Siellä se varis käänteli päätään, eli ei ollut mikään täytetty elukka kyseessä. Hullua!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu