Kun näitä juttuja lukee, niin näin se on. Taidan viedä lapseni fiksumpien lajien pariin.
Rasismi suomifutiksen
3
266
Vastaukset
- samaa mieltä.
Eikä tää rasismi oo edes futsisfanien yksinoikeus, vielä törkeämpää rasismia näkee formulasivuilla Lewis Hamiltonia kohtaan. Ainahan on tiedetty, etteivät penkkiurheilijat ole mitään ruudinkeksijöitä, mut kyllä tää törkeily silti yllättää, Suomi on kyllä melkoinen Junttilandia.
- KDS
Niimpä. Kannattaisi vaan suomalaisten ottaa mallia muista eurooppalaisista, ihan tapoja ja muita myöten. Vaikka rasismiahan ilmenee nyt joka puolella maailmaa.
Ja sitten vielä ihmetellään miksi Suomi ei pääse arvokisoihin
- ei kannata tehdä
johtopäätöksiä suomifutiksesta suuntaan eikä toiseen. Kannattaa ennemmin tutustua lajin harrastajiin kuin suomi24:n palstaöykkäreihin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2307686
Etsin vastaantulevista sua
Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s455180- 594802
- 753468
Kaikesta muusta
Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko162025Tekis mieli lähestyä sua
Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗321951- 311839
Ajatteletko koskaan
Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹441697- 371639
- 1561444