Hei! Olen ehken muuttamassa nurmekseen opiskelemaan. Kysynkin nyt teiltä mitä pidätte nurmeksesta? lähinnä toivoisin nuorten mielipiteitä paikasta..
Millanen paikka Nurmes on?
opiskelija08
134207
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
porukkaa ja puhuvat paljon p....., muuten harakka kielen vieny..
Niinhän se joka paikassa tuntuu tuommonen meno olevan :D Paskanpuhujia kyllä riittää...
tämän Nurmes24:sen suhteen. Tää on lähinnä oluen pohjasakkaa...
Nurmes on ihan kiva opiskelukaupunki.
Nurmes on Suomi-neijon PERSEREIKÄ!!!
Nurmeksen kotisivuilla, sekä totuudenmukaisempaa:
http://www.youtube.com/watch?v=ghS1vvy4rpA
Sitähän piti vielä kysyä että onko Nurmeksessa kova vuokra-asuntojen hintataso? joku pieni yksiö taikka kaksio olisi minulle omiaan :) ei oikein tuo asuntolaelämä ole minulle sopivaa.. Ja mistä kämppiä kannattaa kysellä tms?
ilmapiiri ainakin on parempi kuin Lieksassa.
asumaan Nurmekseen, kannattaa hankkia ehdottomasti S- Bonuskortti.
Tämä on siitä tyypillinen maaseudun pikkukaupunki, että osuusliike on kaikessa ykkönen ja muut seitsemännellä sijalla.
Tai vielä kaiketi sentään kirkkoon päässee ilman S- etukorttia ;)
Itse nurmeksessa asuin parisen vuotta ja kyllähän se kieltämättä aika hiljainen kylä on...www.oyk.fi kantsii käyvä kurkistamssa,siellä yksityiset vuokrailee asuntoja..eipä siellä kauppoja paljoa ole.porokylä vilkkaampi!
kaikille muille paitsi nettihöröille, JUKOLA on tosiaan kylän paras kauppa emme sille mahda mittään!!!!
kyseisessä paikassa on joitakin näitä kovia 15-20Wee ankstaajia jotka eivät osaa käyttäytyä, muuten ihan mukava paikka
Nurmes on ihan hyvä paikka elää ja asua. Ja eihän koko kaupunkia voida syyttää siitä, että joku ei osaa käyttäytyä. Aivan kuin ei koko nuorisoa voi syyttää siitä, jos joku mopolla pärrää liian kovaa ja väärään aikaan. Mielestäni meillä täällä Nurmeksessa on fiksu ja hyvä nuoriso, niin kuin koko kaupunkikin on ihan hyvä paikka elää.
halpa kaupunki asua eikä asuntolassakaan mitään vikaa jos hyvä kämppis sattuu.