Ei painettu villaisella

4247
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ei se kovin hyvältä kaverilta vaikuttanut jos ensin ajoi kännipäissään venellä yli ja sitten jätti tajuttoman veteen oman onnen varaan.

Äänestä

Näitä sattuu ja kannatta anastella ennemmin vaikka vesiskoottereita niin korkeintaan imasee raajan roottoriin..

Äänestä
  • Vituttaahan se seli-seli-kansalaista kun suojatyöpaikassa oleva poliisi antaa sakot ja sitten menee ja ostelee uusia autoja.

    Kyllähän se vituttaa, vai mitä inisijät ?

    Taakse jäi kirvesmiehet, asentajat, raudoittajat, muurarit, varastomiehet ja vielä kaupungin eläinlääkäritkin jalkoihin.
    Onhan se suojatyöpaikan etu kun on hyvät palkat !

    Äänestä

  • Kuivamopo kirjoitti:

    Vituttaahan se seli-seli-kansalaista kun suojatyöpaikassa oleva poliisi antaa sakot ja sitten menee ja ostelee uusia autoja.

    Kyllähän se vituttaa, vai mitä inisijät ?

    Taakse jäi kirvesmiehet, asentajat, raudoittajat, muurarit, varastomiehet ja vielä kaupungin eläinlääkäritkin jalkoihin.
    Onhan se suojatyöpaikan etu kun on hyvät palkat !

    Mutta ei...
    Antaa kyrpien kärvästellä töissä kun minä niillä verorahoilla köllöttelen kotosalla..
    Suojatyöpaikkalaiset kyyhötti hikisessä portterin kopissa kun tänään vetelin menemään koko päivä reissui 20-40 km/h nopeuksia...tuossa kyrpien asennevamma pesäkkeessä menitiinkin sitten tuplia mitä ohjearvo kaupungissa näytti.

    Vittu mikä nautinto ajella reippaasti kyrpä se vaan töissä ahertaa ...

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Potkuri on pop kirjoitti:

http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1545316

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu