Eli kun rottakaverista on tullut jo vanhus ja suurempi kasvaimista on melkein kanamunan kokoinen, on pakko kysyä, että mitä maksaa rotan lopetus eläinlääkärillä?
En viitsisi antaa kitua, kun näyttää, että voimat alkaa pikkuhiljaa hiipua ja kivut todennäköisesti haittaa jo elämää.
En viitsisi antaa kitua, kun näyttää, että voimat alkaa pikkuhiljaa hiipua ja kivut todennäköisesti haittaa jo elämää.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Riippuu paljon lekurista ja paikkakunnasta. Itselläni on maksanut 15-20 euroa, mutta 50 euroakaan ei ole mahdottomuus.
Kärsiä ei tosiaan kannata antaa. Ennemmin lopettaa liian aikaisin, kuin yhtään liian myöhään.
Meillä oli ennen paikkakunnan eläinlääkärillä rotan lopetus 15€, nyt kun lähipaikkakuntien eläinlääkärit yhdistyivät, nousi se 40euroon.
Oulun Lemmikki eläinlääkärillä maksaa myös reilu 40€. Jos lähellä on useampia eläinlääkäreitä, kannattaa soitella alustavasti ja kysellä hintoja. Kannattaa tosiaan päästää sairas rotta paremmille juustomaille.
Halvimmalla olen päässyt naapuri kunnassa/arki/20e
Omassa kaupungissa pyhä/päivystys tapauksena 54e.
Just viime perjantaina jouduin tuohon kysymykseen vastauksen selvittämään... :(
Klinikkamaksu 10€, toimenpiteet 17€, anestesia-aineet 3€, lääkkeet 0,55€, yhteensä 30,55€.