Kysymys tovereille

Ajaisitteko Ladalla jos ette olisi kommareita?
8435
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Ainakaan omalla kohdallani valinta ei riipu poliittisesta suuntautumisesta tai aatteesta. Valintani on Lada, koska se on kokonaistaloudellinen, varmatoiminen ja kestävä auto. Omistan Nivan, koska välillä on tarpeen kunnon maasto-ominaisuudet. Mikäli en tarttisi maasturia, olisi autovalinta helposti uusi Lada 119 tai käytettynä Lada 110 farmarina.

Äänestä

että jos en olisi näinkin kova kommari niin ajelisin jollakin muulla kuin ladanpaskalla.

On se niin väärin kun paremmin toimeentulevat ajelevat komeilla ja luotettavilla länsiautoillaan mennen tullen ohi. Kyllä hymyt hyytyy kun vallankumouksen jälkeen kaikilla on kurjaa ja samanlaiset ladanräppänät alla.

Äänestä

Ja en ole ns kommari. Olen ihan rehti suomalainen. Siinä mielessä epätavallinen, että ajattelen itse ja teen päätökset välittämättä siitä mitä naapurit ajattelevat. Ikipäivänä en suostu ajamaan tojotalla. Kertaalleen olen autovuokraamon vaatinut toimittamaan jonkin muun auton, kun toivat Tojota Avensiksen firman ovelle.

Äänestä
  • Sen enempää kommunisti ei kukaan voi olla kuin, Reiska, sinä olet. Oletkin niitä ihan viimeisiä vanhan Stalinin ajan kasvatteja jotka vielä aatteen palo rinnassa jopa ajavat Ladalla. Suurin osa vakaumuksellisista kommunisteistakin ajaa nykyään ihan oikeilla autoilla.

    Äänestä

  • vaan! kirjoitti:

    Sen enempää kommunisti ei kukaan voi olla kuin, Reiska, sinä olet. Oletkin niitä ihan viimeisiä vanhan Stalinin ajan kasvatteja jotka vielä aatteen palo rinnassa jopa ajavat Ladalla. Suurin osa vakaumuksellisista kommunisteistakin ajaa nykyään ihan oikeilla autoilla.

    kirjoittelee. Ei ole Reiskalla yhteyksiä kommunisteihin, eikä sen puoleen porvareihinkaan. Ihan vaan henkilöitä käyn äänestämässä, jos ylipäätään vaivaudun äänestämään. Ei erota enää sossua kokomustalaisesta. Onko kaikki kaviaarin syöjätkin kommunisteja? Tai venäläisen votkan juojat? Lada on minulle passeli auto ja sen rinnalle aion hankkia vielä Belarus-merkkisen traktorin.

    Äänestä

  • UPDATE_8104815 kirjoitti:

    kirjoittelee. Ei ole Reiskalla yhteyksiä kommunisteihin, eikä sen puoleen porvareihinkaan. Ihan vaan henkilöitä käyn äänestämässä, jos ylipäätään vaivaudun äänestämään. Ei erota enää sossua kokomustalaisesta. Onko kaikki kaviaarin syöjätkin kommunisteja? Tai venäläisen votkan juojat? Lada on minulle passeli auto ja sen rinnalle aion hankkia vielä Belarus-merkkisen traktorin.

    Minä olen rehellinen kommunisti kuten Reiskakin. Reiska ei halua julkisesti leimautua kommunistiksi koska se veisi pohjaa hänen lada-huumoriltaan.

    Äänestä

Olen kommari ja ajan uudella S-mersulla.

Äänestä

Enkä oo kommari enkä edes sosiaalidemokraatti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


punalippu kirjoitti:

Ajaisitteko Ladalla jos ette olisi kommareita?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu