Millaisia karkkeja olette laittaneet hääkarkeiksi?Niitten pitäisi olla jotain lämpimässä ilmassa säilyviä....mitkä olisi sopivia?:)
Hääkarkkeja?!
<3
3611
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Itselläni on häät elokuussa ja hääteemana on mukana hiukan rallia johtuen sulhasen harrastuksesta. Eli sellofaanin kätköihin olen laittanut kaksi lakritsi/sitruuna autonrengasta jotka samalla voivat symboloida myös sormuksia.
Minä löysin karkkikaupasta hääkarkit,vaalenapunaisia sydämenmuotoisia.Kova pinta ja mansikkahilloa sisällä.Säilyy lämpöiselläkin ilmalla.
Laitettiin punaisia sydän marmelaadeja.Säilyvät huoneen lämmössä,eikä saakkaan laittaa jääkaappiin ettei sokeri sula.Saatavana kauppojen irtokarkkihyllystä.Sellofaania päälle niin näkyy punainen sydän kauniisti läpi.