HONDA MONKEY

Kuittine

onko vuoden 89 HONDA MONKEY hyvä???

jos se on

puoli automaatti ja siinä vaihteiden järjestys on vapaa,1,2,3 isompi eteen ja pienempi taakse.
se toimii hyvin se on kilvissä ja kulkee 45km/h.

27

6247

    Vastaukset 27

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ..............

      On ollut hyvä uutena, saattaa hyvällä tuurilla olla vieläkin.

      P.s. Vm. -89 Monkey ei ole puoliautomaatti, joten tuohon on vaihdettu vanhempi kone, uudempi kiinalainen kone tai vuosimalli on pielessä.

      • löpö..

        Meillä oli muinoin 78 manki siinä oli automaatti kytkin ja 3vaihdetta oli muuten jäykkä takapää siten epäuskottava väite että kone olisi ollut näitä vinuskeja ,hakkilan pyörä ja mopo toimitti varaosia ,siispä aito japsi.


    • monkey,.

      vuonna -87 manki siirtyi puoliautomaatista käsikytkimelle ,eli siihen on vaihdettu kone mutta ei puoliautomaatti huono ole, mulla on ollut molempia malleja ja aito honda on vanhanakin parempi kuin uudet kiinan räpellykset. Niitä joudun työnpuolesta korjailemaan jatkuasti ,koska metalli on erittäin haurasta niissä.

    • Apinalla pääsee

      Niin, vuoden -89 Monkey on täysmanuaali.

      Kokemuksia on itselläni sekä manuaaleista (omana ajokkina tällä hetkellä) että ½ automaateista. Noissa automaateissa on vaan kytkimen palautusjouset usein sen verran kulahtaneet ettei kytkin irroita ollenkaan. Huoltamiskysymyshän tuo on mutta sellainen mielikuva kyseisestä pelistä on aina jäänyt mielikuviin.

      Puoliautomaatissa on pitkät/lyhyet valot ja siitä ominaisuudesta tykkään. Ja onhan puoliautomaatti tottakai harvinaisempi ja sen vuoksi jännittävämpi ajokki kuin nämä uudemmat. Ei ainakaan montaa samanlaista tule vastaan.

      Mutta kaikenkaikkiaan, Apina-Honda on hyvä peli vaikkeivät monet siitä pidäkään. Ulkonäkö, nelitahtikone ja etupää tyrmäävät monet, mutta itse pidän Monkeyn näöstä ja luotettavuudesta.

      • manki mies 97

        Kuinkas paljon tommonen mankin etu/takavalo maksaa??


    • apinahenkilö

      On se hyvä, jos se on hyvä, muuten siitä ei hyvä seuraa.

      • mankimies 97

        Mul on semmottine 89 Mankeli aion laittaa koulu kuntoon että kehtaa tulla kouluu vähä virii keulitusrautaa teharii semmosta ja maalaan uusiks ehä se kule vakioana ku 55 nii se mun joo ei oo virii yhtään XD
        oikea bomukka!


      • osta mongey

        nii mä aloinjo nyt kattoo mankii vaikka on vielä 4 vuotta että täytän 15v


    • vakiomanki

      "ehä se kule vakioana ku 55", juu juu. Mankit kulkee vakiona n. 38-45 Km/h. Kokemusta on kahdesta mankista -86 ja -88 malleista. 1986 malli kulki gps:ään 39 Km/h vakiona, virien kanssa 56 :P. 1988 malli kulki vakiona gps:ään 44 Km/h, virien kanssa 61.

    • qqqqqqqqq

      p1llu seks11!

    • Helmi L

      Haloota!
      Loppuun raiskattu vehje..elkää raiskakko enempää

      Terveisin Helmi L

    • liggiggo

      mul on manki 94 toimii hyvi

    • q

      vitut joku 94 manki

    • ?

      1 itelläk 94 manki ja toimii hyvin ja nytten ku pistin 16mm kaasarin ja pisemmät välit ni menee 50 rajotinta vasten välillä jopa ylä mäes ottaa rajottimella

    • manki 94 ei oo olemassa

    • manki94

      mitennii mul ainaki on

    • mankin vihaaja

      Älkee ostako mankii se on paska

    • ostakaa mongey

      mä meinaan ostaa monkeyn koska se on hyvä keulimis mopo

    • abina

      Itellä on vm88 manki. Ei oo muuta viriä ku ooracing änkkä ja 15 piikkinen eturatas ja kulkee 60 km/h

      • Abina

        ja kuristukset pois alkukäyrästä:)


    • MRjuusto

      Mul on 31v toimiva monkey.

    • Ääsmonkey

      Gasmonkey . on hyvä. sarja. 45km per h maileina vähemmän.

    • Hondamonkey

      Myykö kukaa monkeyta ei sais olla mitään kiinan osaa tai jos on nii alkuperäset mielellään mukaan... Hinta sais olla 1000 eurosta alaspäin

      • Jutustelija1

        Mobilisti kamaa nykyään nuo vanhemmat, jonkun vuosituhannen vaihteen Monkeyn saatat vielä saada ns pienellä rahalla.


      • MankejaJaMuitaVermeitä

    • Anonyymi

      Ostakaa pv!!!!!!!!!!

    • Anonyymi

      Osta honda pv perässä ryömi kun anagonda
      Lopuksi koko paska polta

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      59
      1051
    2. Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?

      Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan
      Maailman menoa
      75
      848
    3. Iäkäs Jämsäläinen mies kuoli poliisiautoon matkalla Jyväskylän putkaan

      Iäkäs vanhus humalassa niin huonossa kunnossa, ettei pystynyt huolehtimaan itsestään niin ainoa apu sillä hetkellä oli
      Jämsä
      67
      816
    4. Mitä haluaisit kysyä tänään

      Kaivatultasi? Anna jokin tunniste itsestäni tai hänestä.
      Ikävä
      62
      760
    5. En välitä sinusta yhtään

      Olet pelkkä itsestään liikoja luuleva ämmä. Kierrän sinut kaukaa nyt ja aina. Olit mulle pelkkä lelu vaan.
      Ikävä
      52
      720
    6. Ei se nainen edes oo

      mitenkään nätti 🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      67
      687
    7. Ernest Lawson täräytti erikoisen heiton TTK-lehdistötilaisuudessa: " Onko tässä tarkoituksena...?"

      Ernest Lawson esitteli uudet TTK-tähtioppilaat ja opettajat torstaina 6.8. lehdistölle. Tulevalla kaudella on yksi hausk
      Kotimaiset julkkisjuorut
      8
      662
    8. Poliisi yritti murhata mopopojan

      Nyt menee kissalan poikien touhu liian pitkälle! https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012193221.html Karu video mopomiiti
      Maailman menoa
      307
      636
    9. Olen luovuttanut

      Välimme menivät niin pahasti solmuun, ettei niitä voi enää korjata. On aika jatkaa elämässä eteenpäin. Toivon sulle kaik
      Ikävä
      33
      623
    10. Mersumies201

      Oli tänään hyrskällä melekoosen tehokas 124 liikenteessä. Ei paljon vastamäki haitannu....
      Hyrynsalmi
      16
      520
    Aihe