Pieni vuoto

Minulla on ollut vaikka mitä raskausoireita ja nyt olisi menossa rv3 5 jos olen raskaana, mutta eilen kun kävin vessassa niin paperiin jäi vähän verta ja tänään sama juttu mutta sitä tuli parikin kertaa..
Verta tuli ainoastaan kun pyyhin.
Onko teillä raskautuneilla tullut ihan näin alkuraskaudessa pieniä määriä verta?
Olisikohan se mennyt kesken vai onko vielä toivoa?
3355
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

minulla oli alussa sama juttu kun pyyhin.. kaikki kuitenkin oli kunnossa ja sanottiin et se on normaalia jos menkkojen pitäisi alkaa niinä päivinä tai yhdynnän jälkeen..

Äänestä

viikolla 4 pientä vuotoa, koska silloin olisi menkkojen pitänyt alata, terkkakin sanoi että sitä voi tulla pari päivää ja jos alkaa runsastua niin sitten on hätä, seuraa vain rauhassa jatkuuko se edes. sulla saatto olla se hetki jollon menkat ois pitäny alata ja tulee tuollasta tuhrua sitten. uskon ettei sulla oo hätää, ota rauhassa vain

Äänestä

minullakin tullut parina päivänä pyyhkiessä. ja olen ihan mielettömän väsynyt olut pari päivää ja vähän huonoa oloakin havaittavissa. voi että kun se olisi nyt totta ja nämä olisi raskausoireita. :) pitää testata varmuudeksi ennen juhannusta, mikäli kuukautiset ei ala kunnolla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tupla kirjoitti:

Minulla on ollut vaikka mitä raskausoireita ja nyt olisi menossa rv3 5 jos olen raskaana, mutta eilen kun kävin vessassa niin paperiin jäi vähän verta ja tänään sama juttu mutta sitä tuli parikin kertaa..
Verta tuli ainoastaan kun pyyhin.
Onko teillä raskautuneilla tullut ihan näin alkuraskaudessa pieniä määriä verta?
Olisikohan se mennyt kesken vai onko vielä toivoa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu