Lähdemme syyskuussa Marmarikseen.
Joukossa on henkilöitä,jotka kaipaisivat karaokea,suomenkielistä.Ei sinne mennä lihapullia ja muusia syömään,eikä viedä näkkileipää mukana,mutta karaokea silloin tällöin iltasella olis kiva laulella.
Muutoin porukkamme on maassa maan tavoin-ajatuksella liikenteessä.
Tiedän että siellä on ollut parina iltana viikossa suomikaraoke,mutta onko tullut lisää paikkoja??
Kiitokset jo etukäteen!
Joukossa on henkilöitä,jotka kaipaisivat karaokea,suomenkielistä.Ei sinne mennä lihapullia ja muusia syömään,eikä viedä näkkileipää mukana,mutta karaokea silloin tällöin iltasella olis kiva laulella.
Muutoin porukkamme on maassa maan tavoin-ajatuksella liikenteessä.
Tiedän että siellä on ollut parina iltana viikossa suomikaraoke,mutta onko tullut lisää paikkoja??
Kiitokset jo etukäteen!
Vastaukset 11
Vanhimmat
kondoomi on naiselle tärkein varuste näissä maissa missä peseytyminen ei ole joka päiväistä/viikkoista.
kaverini kännissä eksyi väärään sänkyyn turkissa ja siitä on ikuiset muistot eli KONDOOMI MUISTA SE!
Kiitos muistutuksesta.Valistusta ei koskaan ole liikaa!
Me menemme miestemme kanssa,joten meille se ei ole ongelma.
Ihmettelen suuresti,että vielä nykyaikana nainen menee sänkyyn tuntemattoman kanssa ilman kondomia!!!
Aivan sama onko suomalainen vai turkkilainen mies kyseessä,luottaa ei saa!!!
Tottakai sama koskee myös miehiä!!!!
Ainakin viime vuonna ja aikaisempina vuosina suomi kareokea oli Anatoliassa ja Metropolissa. Muistaakseni ainakin kaksi kertaa viikossa per hotelli. Luulempa et sama jatkuu tänäkin vuonna.
on Anatoliassa sunnuntaisin ja keskiviikkoisin ja Metropolissa joinain muina päivinä, en muista tarkkaan minä päivinä, joten kyllä sitä yhteen viikkoon ihan riittävästi on... =)
Kiitos Riinu!
Olet ihana,kun vaivauduit vastaamaan!
Hyvää ja kaunista kesää sinulle!
Tuhannet kiitokset,kun vaivaiduit vastaamaan.
Kyllä tuo karaokemäärä jo meille riittääkin.
Turvallista ja hyvää kesää sinulle!
Eipä mitään vaivaa ollut =) Oltiin keväällä Marmariksessa ja oli niin mukava reissu, että todennäköisesti lähdemme syksyllä uudestaan =)
METROPOLISSA ON KARAOKEA TÄNÄ KESÄNÄ MA JA TO-ILTAISIN JA KUULEMMA MYÖS PALJON UUSIA LEVYJÄ.
ISOT HALIT JA KIITOKSET SINULLE!!!!!!!!!
Ihanaa,hauskaa ja aurinkoista kesää!!!!
..........ja eiku Metroon vaan karaokeiltoina ja miksei muinakin iltoina.
HYVÄÄ LOMAA KAIKILLE MARMARIKSEEN MENEVILLE......
Kiitos vististäsi!
Kaksi viikkoa aiomme syyskuussa olla Marmariksessa ja kyllä siinä on aikaa käydä laulaa lurauttamassakin.Me kaikki tykätään laulaa!!
Olen ollut aiemminkin Turkissa,mutten Marmariksessa,joten kiva nähdä taas uusi paikka.
Hyvää kesää sinulle ja kaikille etelän aurinkoon menijöille!!