V70 AWD ABS renaa

V70 abs:ssät ei pysypäällä testissä herjaa vasemman takapyörän anturia, mutta mittaus näyttää että anturi on ok. Toisinaan pysyypäällä 200km toisinaan ei lähde päälle kun liikkeellä ollessa virta pois ja takaisin päälle, tämänjälkeen saataa jäädä toimintaan tai sitten hylkää melkoheti pois. Missä voisi olla syy?
2400
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

mitannu? minkä vuotinen? onka tavallisella vai aktiivi anturilla?

Äänestä
  • Moi antoivat volvolta ohjeet eli ohmi arvot mitkä pitää löytyä. Vm:98 AWD. Arvot kohdallaan antureissa, abs:sät toimii välillä ja välillä ei. Jännä homma että kun valot syttyy niin virta pois ja päälle, taas kuittasi päälle mutta kestää päällä vaihtelevasti. PC:llä vikakoodeja tutkiessa herjaa oikeaa takapyörän anturia olisikohan tuossa pätkimistä. Pallo hieman hukassa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


miijukka kirjoitti:

V70 abs:ssät ei pysypäällä testissä herjaa vasemman takapyörän anturia, mutta mittaus näyttää että anturi on ok. Toisinaan pysyypäällä 200km toisinaan ei lähde päälle kun liikkeellä ollessa virta pois ja takaisin päälle, tämänjälkeen saataa jäädä toimintaan tai sitten hylkää melkoheti pois. Missä voisi olla syy?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu