Mitenkäs teillä vietetään tänä vuonna juhannusta? Onko tuleva isä juhlimassa ja tuleva äiti kotona?
Juhannuksesta
mimmies
14988
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
menossa miehen kanssa mökille, saunotaan ja syödään hyvin. Toivottavasti saadaan kokkokin poltettua..jos ilmat sallii, soudellaan järvellä(tai siis mies soutaa=))
näinhän siinä taas käypi..ukko lähti "remonttiavuksi" jo aamulla...en ole pitänyt kavereihin kovin paljon yht,kun hemmetin rankka työ,ja kun oon ollu kovin rakastunut,en oo malttanu lähtee mihkään,ja nyt kun raskaana,ketään ei "huvita" olla mun seurassa kun selvinpäin oon kuitenkin..että näin upeesti.meil viel hoidoilla saatu raskaus niin ei niin helppoo ole ollut mutta eipä tuo näytä miest painavan.. en voi estää menemäst vaikka kieltää voisinkin..kuis sulla sitten?
voi miten hienoa et teil kaikilla on miehet tukena..huokausten huokaus että olen kade. olkaa ylpeitä miehistänne..minulla täällä kaks koiraa,ja kissa..ja koiranpennut,että ei täs nyt ehi lorvimaan mutta olishan se kiva kun olis joku jonka kainalos nyhjäis grillitulen loimutessa.. hyvää juhannusta teille kaikille :)
molemmat, Grillaillaan ja saunotaan. Meillä on yksi lapsi ennestään ja ollaan sovittu että tälläiset juhlat ja pyhät vietetään perheen kesken ja omat juhlat on sitten muulloin:)
lähti tänään puolenpäivän maissa isompien 13, 11 ja 8v lasten kanssa järvelle ja mä möllötän mahani ja 1.2 vuotiaan tytön kanssa kotsassa.
Huomena meneevät taas koko päiväksi järvelle, joten yksinäinen jussi tulossa.
Heips!
Lähden vanhempien mökille kotipaikkakunnalle miehen kanssa. Vanhemmat olivat niin innoissaan ensimmäisestä tulevasta lapsenlapsesta, että lupasivat mökin minulle. He itse kökkivät kotona grillin kanssa kaksin. Kissa pääsee hoitoon tulevaan mummolaan:) Tarkoitus pienellä kaveriporukalla saunoa, uida ja grillailla. Ja ehkä sitä vuotavaa venettäkin pitää kokeilla.. Mulla menossa nyt rv 18 5 eli hyvin onnistuu tuo liikkuminen vielä mökkimaastossakin:)
On kyllä rauhoittuneet nuo juhannukset viime vuosina, vaikkei kavereille ole tullut edes lapsia. Kaikilla tuntuu olevan nykyään omat juhannusmenot, joten porukka pienenee.
juhlimassa. Grillataan ja ollaan yhdessä =)
Mökille lähdetään kohta. Mies oli eilen käynyt ostamassa molemmille alkosta alkoholitonta juotavaa (mulle siideria ja itselleen olutta). Haluaa olla ajokunnossa koko ajan, jos vaikka lähtö tulee...vaikka tuskin, kun tänään on vasta rv 35 0. Toisaalta ei tää mikään yllätys ollu, mies on juonu vissiin yhden oluen (työpaikan pikkujouluissa) koko raskausaikana (ihan omasta halustaan) :)
Hyvää juhannusta kaikille
töihin.. tänä vuonna valmistuin lähihoitajaksi ja nyt ollaan sitten töissä. juhannusyöt olen, joten rahaa kyllä tulee mutta välillä tuntuu että ääh, kun olisi kivaa mennä kavereiden kanssa ja oman miehen kanssa isolla kaveriporukalla johonkin mökille tai festareille... rv nyt 5 1 ja kamala väsymys, ja vielä nuo yöt ne väsyttää ihan kamalasti...
Kotona ollaan perheen kesken,mies kyllä olisi halunnut lähteä juhlimaan,mutta sanoin jyrkän ei ;) On 3 viimeistä jussia juhlinut ja minä olen ollut kotona.. Meillä 3v poika ja rv 9 ;)
sitten. Kaupungissa ollaan ja täällä kavereita ja muutama tuttu lapsipehekkin joten kyllä seuraa löytyy. Loppu illasta varmaan jakaudutaan kahtia. Toinen lapsen kanssa kotiin ja toinen baanalle, mutta se ei ole varmaan että kumpi.
Hyvin on kaveri porukka tottunut siihen että pörrään syntymähumalassa mukana raskaana ollessakin.
Päivällä teen koko porukalle uusia perunoita ja silliä. Tosin ukko ja poika saa varmaan kalapuikkoja kun ei nuo niin paljon sillistä välitä kuin minä :)
mökille. ELi yhdessä juhlitaan, mä alkoholittomalla siiderillä ja mies "normaalilla" :) Kiva viikonloppu tulossa, saunotaan ja grillataan herkkuja. Eipä tunnu olevan ongelma kenelllekään että on yksi raskaana oleva mukana.
Eipä voi mihinkään lähteä kun voi lähtö tulla hetkellä millä hyvänsä. Miehelläkin ensimmäinen alkoholiton juhannus aikuisiällä.
Isukki on luultavasti vaimonsa luona tai "kalassa". Kotona niin paljon muksuja, että ite tuleva isukki ei siellä viihdy vaan kulkee muualla..Kuvittelee, että voi käydä katsomassa muksujensa sisaruspuolta silloin kun omaan aikatauluunsa sopii, mutta haukkas ilmaa.. Kaipa se vaimokin on jälleen odottamassa. No, yllätämme perunkirjoituksessa :-)