Saako

Saako juhannuksena hyppiä päisään trampoliinissa?
2163
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Hyveellistä Juhannusta!

Äänestä

Elä hyä ihiminen rupia päisästi rampoliinisa hyppäämhän, putuat vielä laian yli ja maahan asti tai sitte saatat hypätä niin ylös, ettet tule alas ollenkhan. Siinä sitä koko suku sitte ihimettellee, että misä se mejän juomari sukulainen oikheen viipyy?

Että pittää ison ihimisen ruveta päishän leikkimhän. Mie tiiän mitä tehet, mene sen rampoliinin alle nukkumhan pääs seleväksi, pääset sitte aamula kirkhon ekkä haise vanhale viinale pyhäsä paikasa.

Koitappa olla ihimisiksi, kehottaa Wariska. Kaikela hyälä mie sinua neuvon. Ja hyvvää Juhannusta kuitenki sullekki.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Juomari kirjoitti:

Saako juhannuksena hyppiä päisään trampoliinissa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu